Slovácko nestačilo na pražskou Spartu a po osmi zápasech prohrálo

F1934CBC-2FFF-46CD-ACB3-38A386AF2008
Sparta Praha Sparta Praha
3 : 1
Slovácko Slovácko

Statistiky zápasu

Góly

33. David Hancko – Sparta Praha

42. Daniel Holzer – Slovácko

43. Bořek Dočkal – Sparta Praha

72. Adam Hložek – Sparta Praha

Yellow cards

29. David Pavelka – Sparta Praha

81. Lukáš Sadílek – Slovácko

86. David Hancko – Sparta Praha

87. Josef Divíšek – Slovácko

Home team line-up – Sparta Praha

Milan Heča, Michal Sáček, David Hancko, Martin Vitík, Bořek Dočkal (76. Adam Karabec), Ladislav Krejčí ml., David Pavelka (89. Filip Souček), Jakub Pešek (64. Lukas Haraslin), Adam Hložek (89. Martin Minchev), Tomáš Čvančara (76. Matěj Pulkrab), Ladislav Krejčí st.

Opponent team line-up – Slovácko

Filip Nguyen, Michal Tomič (74. Petr Reinberk), Stanislav Hofmann, Patrik Šimko, Jan Kalabiška (83. Pavel Juroška), Vladislav Ljovin (59. Rigino Cicilia), Marek Havlík, Milan Petržela (59. Michal Kohút), Lukáš Sadílek, Daniel Holzer (83. Josef Divíšek), Václav Jurečka

Progress of the match

pz2i4mkm5erwhar
Slovácko ve 29. ligovém kole zavítalo na pražskou Letnou, kde nestačilo na domácí Spartu, které podlehlo 1:3.

V 16. minutě byla k viděni Velká šance Slovácka, když centr Michala Tomiče proletěl před brankovým prostorem a u vzdálenější tyče byl volný Daniel Holzer. Jeho zakončení však skončilo na brankové konstrukci a odražený míče doputoval k ležícímu Milanu Hečovi.

Na druhé straně ve 24. minutě se k Dočkalově střílené přihrávce nedostal Tomáš Čvančar, Filip Nguyen ale vyrazil míč jen před sebe, kde proti dorážejícímu Ladislavu Krejčímu předvedl famózní zákrok bránící Vladislav Levin.

Po půlhodině hry již fanoušci Slovácka zdvihali ruce nad hlavu, když se po přetaženém centru z levé strany u vzdálenější tyče objevil naprosto osamocený Michal Tomič, zblízka ale nedokázal trefit branku. 

O tři minuty později se již skóre utkání měnilo, když po centru Bořka Dočkala hlavičkou prodloužil do horního rohu branky Slovácka Hancko a Sparta vedla 1:0. 

Slovácko dokázalo vyrovnat ve 42. minutě, kdy Jan Kalabiška parádní patičkou mezi dvěma soupeři uvolnil Daniela Holzera, jenž se trefil mimo dosah brankář Milana Heči. 

Radost Slovácka však trvala pouhé dvě minuty a po podklouznutí Levina se k míči dostal dotírající Bořek Dočkal, který prostřelil Filipa Nguyena. 

Druhý poločas nabídl nejprve šanci Sparty, kdy si na centr Krejčího naskočil Čvančara, ale v ideální příležitosti netrefil bránu. 

Na druhé straně se po centru Marka Havlíka snažil v zajímavé pozici hlavičkovat Cicilia, ale míč byl přeci jen vyšší než bylo potřeba a k ohrožení branky nedošlo.

Po vyrovnání pak volala i rychlá akce Slovácka v 70. minutě, kdy Václav Jurečka utekl domácí obraně, ale jeho přihrávka na volného Ciciliu byla zablokována Hanckem. 

Opět tak platilo nedáš - dostaneš a o dvě minuty později Dočkal poslal míč do vápna, kde našel hlavu Hancka a Adam Hložek následně poslal míč do sítě.

Slovácko tak ve 29. ligovém kole podlehlo pražské Spartě 1:3. V posledním kole základní části Slovácko přivítá Liberec. Utkání se odehraje na Městském fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti ve středu 20. dubna od 18:00 hod.