Martin Svědík a jeho hodnocení venkovního utkání se Spartou Praha

A07A230D-1D7C-435E-922D-DDFC9DA91358

"Musím říct, že prvních 30 minut bylo z naší strany celkem slušných. Zápas měl dobré tempo. Vytvořili jsme si v prvním poločase dvě šance, ať už to byl Daniel Holzer nebo Michal Tomič. Mohli jsme jít i do vedení. Nicméně místo toho jsme udělali už několikátou standardní situaci, byť jsme věděli, že soupeř je v tom silný, a inkasovali jsme na 1:0. Pak jsme pokračovali v aktivní hře, kterou jsme korunovali vyrovnávací brankou, bohužel cíl dohrát poločas 1:1 se nepovedl. Sparta by druhý poločas musela hrát trošku jinak, musela by dobývat, bylo by to pro ni daleko těžší. Usnadnili jsme jí to hrubou chybu a pustili jsme ji do vedení. To byl právě obrázek druhého poločasu. Sparta už nemusela, ale soustředila se na dobré bránění a zavírání prostorů. Byť jsme si vytvořili nějaké náznaky a centrované míče, pracovala spolehlivě v šestnáctce. Naopak když se nám nepovedl nějaký útok, pracovala dobře v brejkových situacích, měla otevřenější prostor, navýšila pak vedení, sebevědomí jí vzrostlo. Pak už je samozřejmě těžké s nimi hrát. Tím, že jsme udělali tolik chyb, jsme zaslouženě prohráli 1:3."