Vlastimil Daníček: Chápu, že už by všichni chtěli středu, ale my v kabině víme, že nejprve musíme zvládnout sobotu

danicek-banik

Slovácko čeká v sobotu 2. kolo ligové nadstavby skupiny o titul, ve které se utká s ostravským Baníkem. V utkání 1. kola nadstavby Slovácko prohrálo na půdě vedoucí Plzně, kde o utkání rozhodl dvěma góly Jean-David Beauguel.

„Já mám Beauguela za nejlepšího útočníka v lize. On má od všeho něco. Rychlost, krytí balónu, techniku... Je obrovsky silný, dokáže si hráče odstavit. Bránění Beauguela musí být trochu jiné než u většiny útočníků v lize. V zápase ukázal velkou kvalitu a se Staňkem to byli ti, kteří to utkání pro Plzeň rozhodli,“ vrací se k utkání s Viktorií Vlastimil Daníček, který věří, že se Slovácko v sobotu dobře naladí na následné finále poháru.

„Samozřejmě i trenéři na nás apelují, abychom i v tréninku nepolevovali a zůstali v plné koncentraci, protože ono se to pak špatně nakopává zpět. Je jednoduché něco vypustit, ale o to těžší pak je dostat se do správného nastavení. Snažíme se dál tvrdě pracovat a budeme se chtít před středou dobře naladit. Teď je před námi utkání s Baníkem, které chceme zvládnout. Je to pro nás klíčové utkání skupiny. Vyhrát s Baníkem, upevnit si čtvrté místo a udělat tento fantastický ligový úspěch. Věřím, že i diváci si to přijdou užít a bude se hrát ve výborné atmosféře,“ pokračuje Daníček. I přesto, že Slovácko v sobotu čeká ligové utkání, tak celý region již žije finálovým pohárovým zápase, který se odehraje právě na stadionu v Uherském Hradišti. Tomu však tým nesmí podlehnout.

„Je to přesně to, na co jsem již narážel. Pro většinu z nás to sice bude poprvé v životě - finále poháru, výjimečný zápas. Jde to cítit ve vzduchu, že je to finále, budeme hrát doma a očekávání jsou velká. My ale ty emoce oproti lidem musíme krotit. Fanoušci, rodiny, všichni se baví o finále již několik zápasů dopředu, ale my jedeme zápas od zápasu. Chápu, že už by všichni chtěli středu, ale my v kabině víme, že nejprve musíme zvládnout sobotu, a pak půjdeme dál,“ vysvětluje. Utkání dvou sousedů v tabulce může poznamenat nedávná změna na trenérském postu, kdy tým převzal Tomáš Galásek.

„Jestli bude vidět nějaká větší změna, to nedokáži říct, ale myslím si, že s Baníkem se už známe natolik, že to jsou vždy vyrovnané zápasy, ať je trenér kdokoliv. Moc se překvapit asi nemůžeme. Video nás teprve čeká, tak určitě nás trenéři dobře připraví a upozorní nás na největší přednosti i slabiny,“ říká Daníček, který však varuje před útočníkem Almásim, který má stejně jako Václav Jurečka v letošní sezóně 14 přesných zásahů.

„V posledních zápasech to tam točili, ale to bylo asi i tím, že byl Almási zraněný a Klíma vykartovaný. Teď tam mají ještě mladého Smékala, ale uvidíme, jak tady budou chtít hrát. Třeba budou chtít zapojit více mladých do zápasu... Každopádně největší nebezpečí asi Almási, který je velký, silový, rychlostní útočník. Typologicky trochu podobný jako Beauguel,“ dodává Vlastimil Daníček.

Utkání 2. kola ligové nadstavby skupiny o titul se odehraje v sobotu 30. dubna od 16:00 hod. na Městském fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti.

Mentioned player: Vlastimil Daníček Vlastimil Daníček