Filip Nguyen, Petr Reinberk (61. Michal Tomič), Stanislav Hofmann, Patrik Šimko, Jan Kalabiška (61. Marek Havlík), Michal Kohút (76. Václav Jurečka), Vladislav Ljovin, Pavel Juroška (26. Vlastimil Daníček), Lukáš Sadílek (61. Milan Petržela), Josef Divíšek, Filip Vecheta

Opponent team line-up – Hradec Králové

Patrik Vízek, František Čech (60. Jakub Rada), Jakub Klíma, Jan Král, David Doležal, Dominik Soukeník (71. Štěpán Harazim), Petr Kodeš, Petr Rybička (60. David Jurcenko), Filip Novotný (81. Daniel Kutik), Pavel Dvořák, Erik Prekop (60. Jakub Kučera)

Progress of the match

l00po0175m3qxbr
Modro-bílí nastoupili proti “Votrokům” v kombinované sestavě, někteří hráči zůstali před finálovým duelem na lavičce či na tribuně. Do branky se vrátil brankář Nguyen, ale v první čtvrthodince nemusel řešit žádnou ošemetnější situaci.

Šancí ovšem obecně k vidění nebylo mnoho. Ve 21. minutě zkusil střelu zpoza vápna Divíšek, ale branku minul. Ve 28. minutě fauloval hostující hráč ve vápně Hofmanna a penaltu proměnil střídající Vlastimil Daníček, který nahradil v úvodu zápasu Jurošku.

Krátce před poločasem se na straně uvolnil Sadílek a obstřelil obránce i brankáře, mířil však kousek nad. Hned poté se dostal do příležitosti Daníček, ale jeho ránu ztečoval bránící Klíma na roh. Pak zahrozili i hosté, když se prosmýkl vpřed Novotný a Soukeník minul poloprázdnou branku.

Druhý poločas domácí zahájili nátlakem a po krásné kombinaci na levé straně se ke střele dostal Michal Kohút a nádhernou technickou střelou prostřelil brankáře Vízka. Slovácko mělo šance i nadále. Střídající Petržela našel před brankou volného Tomiče, ale toho vychytal hostující gólman pohotovým výběhem.

Následně Dvořák ranou zpoza vápna prověřil Nguyenovu pozornost, ale ten zasáhl pohotově.  V 80. minutě pronikl po pravé straně Jurečka a našel před bránou osamoceného Filipa Vechetu, který míč zpracoval a ještě měl čas jej uklidit do sítě – 3:0. V závěru ještě střelou z voleje pobavil diváky Petržela, ale mířil těsně nad branku.

Naši hráči mohli ještě zvýšit vedení, když po straně unikl Havlík a hledal před bránou Vechetu s Petrželou, centr byl ovšem příliš prudký. Na druhé straně pálil Kučera, ale Nguyen si s jeho střelou poradil. Slovácko zvítězilo nad Hradcem Králové 3:0 a ligovou sezonu končí na čtvrtém místě s 68 body. V nadstavbové skupině dokázalo zvítězit ve třech z pěti zápasů a připsat si v ní 9 bodů.