Pohár je náš!

7E51DDFA-9E66-494B-8075-B5B2E9588900

Utkání odložené kvůli průtrži mračen v Uherském Hradišti před dvěma týdny začalo v náhradním termínu za slunečného počasí a vynikající kulisy plného stadionu. Domácí si vytvořili tlak a zápletku dostalo utkání poměrně záhy. Kalabišku fauloval ve vápně Suchomel a Václav Jurečka proměnil penaltu střelou bezpečně střelou k pravé tyči.

Na druhé straně se prudkou střelou zpoza vápna prezentoval hostující kapitán Krejčí, ale Nguyen jeho pokus vyrazil na roh. Do velké příležitosti se na druhé straně po přistrčení od Petržely dostal Jurečka, ale nepřeloboval vybíhajícího Heču. Další závar přišel po standardní situaci, zakončujícího Hofmanna ovšem obrana zablokovala.

Po necelé půlhodince hry naskakoval Cicilia na rohový kop a zády k brance hlavičkoval těsně nad. Následně vystihl rozehrávku hostů Sadílek a navedl si míč na střelu, mířil ovšem mimo. Do vedení 2:0 poslal Slovácko následně Petr Reinberk, který po centru zleva dostal vrácený míč a o břevno poslal míč do brány.

Chvíli před přestávkou ovšem Sparta snížila. Po standardní situaci míč vyplaval za vápnem před Dávida Hancka, který povedenou ranou dostal o břevno balón do sítě. Odpověď modro-bílých byla ovšem blesková. Jurečka zatáhl míč na stranu a poslal jej před vápno, kde byl úplně volný Petr Reinberk a nádhernou ranou propálil bezmocného Heču.

Na druhý poločas musel z utkání odstoupit dvougólový střelec Reinberk, kterého zastoupil Tomič. Půli ovšem odstartovala příležitost Sparty, ale Čvančara hlavičkoval těsně mimo. Na druhé straně střílel zpoza vápna Cicilia, ale brankář Heča jeho pokus chytil. Poradil si i s následným prudkým centrem, který těsně před ním tečoval opět Cicilia.

Nastala pasáž hry, ve které hosté oživení střídáními přitlačili. Na hřišti přibylo osobních soubojů a emocí, o čemž svědčily i žluté karty pro Petrželu nebo později Čvančaru. V 69. minutě se objevil sám před gólmanem Kalabiška, byl už ale blízko, aby jej prostřelil. Po standardní situaci hlavičkoval těsně mimo Hofmann.

Poslední desetiminutovka byla nervózní, ale před Nguyenem bylo čisto. Naopak naši hráči vyráželi na nebezpečné protiútoky, ovšem bez další gólové radosti.

1. FC Slovácko - Sparta Praha 3:1 (3:1)

Branky: 33. a 43. Reinberk, 11. Jurečka z pen. - 42. Hancko. Rozhodčí: Szikszay - Nádvorník, Hájek - Klíma (video). ŽK: Petržela - Suchomel, Čvančara, Dočkal. Diváci: 7991 (vyprodáno).

Sestavy:

1.FC Slovácko: Nguyen - Reinberk (46. Tomič), Kadlec, Hofmann, Kalabiška - Daníček, Havlík - Petržela (67. Holzer), Sadílek (90.+3 Šimko), Jurečka (85. Vecheta) - Cicilia. Trenér: Svědík.

AC Sparta Praha: Heča - Suchomel (68. Minčev), Vitík, Hancko, Höjer (68. Dočkal) - Souček (46. Sáček), Ladislav Krejčí II - Pešek, Karabec (46. Haraslín), Hložek - Čvančara. Trenér: Horňák.