Petr Reinberk: Finále poháru se Spartou? Byl to můj nejlepší zápas kariéry. Doufám, že ho ještě něco překoná

reinberk080622-2

Když Dávid Hancko ve 42. minutě finálového utkání MOL Cupu snížil z pohledu Slovácka na 2:1, tak mnohým fanouškům modrobílých zatrnulo. Nádech Sparty však trval pouhou minutu, protože hned nato přispěchal s odpovědí Petr Reinberk, který nechytatelnou pumelicí a svou druhou brankou v zápase vrátil Slovácku vedení o dvě branky a poločasový výsledek vydržel až do závěrečného hvizdu. Slovácko tak poprvé v historii mohlo zvednout nad hlavu trofej v podobě poháru za vítězství v MOL Cupu.

„Byl to můj nejlepší zápas kariéry. Doufám, že ho ještě něco překoná, ale doteď to byl jednoznačně vrchol. Získali jsme pohár a já jsem vstřelil dvě branky. O takovém průběhu finále se mi ani nesnilo. Na druhou stranu když jsem před zápasem viděl, jak jsme připravení, a jak je tým koncentrovaný, tak jsem věřil, že to utkání zvládneme. Já si to bezprostředně po zápase ani neuvědomoval, ale zpětně vidíme, že se nám podařil obrovský úspěch, na který nikdo z nás nezapomene,“ vrací se k finálovému zápasu odchovanec Slovácka, který má za sebou nejlepší sezónu v kariéře.

„Byla to podařená sezóna jak z pohledu ligy, tak i poháru. Já jsem měl ke konci soutěže řadu gólových šancí, které ale byly nevyužity. Jak proti Baníku, tak i proti Plzni jsem tam měl stoprocentní šance a někteří mi právě říkali, že si to schovávám na to finále. Nakonec jsem byl rád, že jsem jim mohl dát zapravdu,“ pokračuje Reinberk, který strávil volno s rodinou a zdravotně-kondiční testy v Olomouci absolvoval jen částečně.

„Letěli jsme s rodinou na dovolenou do Turecka, kde jsem si to s dětmi parádně užili Teď už se těším na novou sezonu. Na kondičních testech jsem měl ještě úlevy, protože doléčuji zranění z finále poháru, a tak jsem absolvoval pouze zdravotní část,“ vysvětluje Reinberk, který doufá, že Slovácko se dostane v pohárové Evropě dál jak minulou sezonu.

„Věřím, že jsme zkušenější. Minulý rok to pro nás byla premiéra v Evropě a nakonec to pro nás nebylo moc šťastné. Sice jsme doma zvítězili 1:0 a mohli jsme vstřelit i druhou branku, ale po prohře v Plovdivu 0:1 došlo na penalty a ty jsme bohužel nezvládli,“ vzpomíná na první zkušenosti s evropským fotbalem a zároveň vyhlíží potenciální soupeře.

„Já bych si přál Fenerbahce, protože Turci jsou do fotbalu blázni a hrát před takovým publikem v takové atmosféře musí být skvělé. Možná si někdo myslí, že by snazším soupeřem byla třeba kyperská Larnaka, ale Milan Petržela má již v Evropě něco odehráno a právě nás varoval, že hrát na Kypru není nic příjemného,“ vysvětluje odchovanec Slovácka, který kromě hostování ve Vítkovicích odehrál celou svou kariéru v dresu Slovácka.

„Já vždycky říkám, že co se má stát, tak se stane. Nějaké nabídky jsem měl, ale zůstal jsem ve Slovácku a rozhodně ničeho nelituji. Já jsem hrál fotbal od malička. V pěti letech mě k fotbalu přivedla mamka, po škole jsem vždy hodil brašnu za dveře a šel jsem hrát s kamarády fotbal. Dělal jsem i jiné sporty, ale fotbal jednoznačně převládal,“ dodává Petr Reinberk.