Marek Havlík: S rodinou jsme byli v Turecku a moc jsem si to užil. S reprezentací bych neváhal

havlik140622

Slovácko včera zahájilo letní přípravu a s úsměvem na tváři se objevil i záložník Marek Havlík, který dovolenou prožil s dětmi částečně i v zahraničí.

„S rodinou jsme byli v Turecku a moc jsem si to užil. Klidně bych si to tedy ještě třeba o týden prodloužil. Strašně to uteklo.“ říká záložník Slovácka, který se na poslední chvíli dostal i na seznam náhradníků české fotbalové reprezentace. Přitom zaznívaly hlasy, že po úspěšné sezóně Slovácka si v reprezentačním výběru zasloužili být i někteří další hráči Slovácka, a to nejen mezi náhradníky.

„S kluky jsme se o tom bavili, ale není to naše věc. Jsem rád, že jsem byl alespoň mezi náhradníky, i když jsem to zjistil zrovna v době, kdy jsem odjížděl na dovolenou, tak jsem čekal, co bude. Reprezentace však pro mě vždycky byla čest, proto bych nikdy neváhal,“ pokračuje Havlík, který v dresu Slovácka odehrál celou svou dosavadní kariéru, připsal si 255 ligových startů, ve kterých zaznamenal 24 ligových branek a nedávno na Slovácku prodloužil smlouvu.

„Už jsem tady nějakou dobu, znám tu všechny, cítím se tu fakt dobře. Dostával jsem tady pravidelně šanci a musím to zaklepat, ale nepotkalo mě ani žádné vážnější zranění. Už dříve jsem říkal, že nejprve budu jednat se Slováckem. Sice se to při dolaďování podmínek smlouvy trochu protahovalo, ale nakonec se to podařilo. Jsem rád, že zůstávám tady,“ vysvětluje Havlík, který přiznal, že se poohlížel i po zahraničím angažmá.

„Řešili jsme možnost, že bych šel do zahraničí, ale nebylo tam nic podle mých představ. Dřív jsem měl sny dostat se do nějaké lepší ligy, většího klubu v Česku, ale postupem času se ta přání trošku upravují,“ říká. Přitom již v roce 2012 se mu otvírala možnost angažmá v italském Bari, kde měl připravenou smlouvu, ale nakonec zůstal na Moravě. „Nijak toho nelituji. Těžko říct, zda bych na tom byl nyní lépe či hůře. Tehdy jsem byl fakt mladý, nedokázal jsem si představit, že bych šel do Itálie. Neměl jsem takovou povahu, abych byl někde sám,“ vysvětluje a vyhlíží soupeře v pohárové Evropě.

„Oproti nám to jsou všechno velké týmy. Ať budeme hrát s kýmkoliv, bude to velký svátek. Cítíme, že je to hodně blízko. Snad se na soupeře dobře připravíme a povede se nám to. Bylo by to skvělé navázaní na poslední úspěšnou sezónu,“ dodává Havlík.

Mentioned player: Marek Havlík Marek Havlík

Photogallery – První trénink letní přípravy