V prvním přípravném utkání výhra nad Trenčínem

2 : 0
Trenčín Trenčín

Progress of the match

V prvním přípravném utkání čekal hráče Slovácka slovenský celek AS Trenčín.

Po deseti minutách hry házel dlouhý aut Patrik Šimko, brankář Trenčína jej podskočil a do prázdné branky zakončoval Jan Kalabiška. V následujících minutách se víc do ofenzívy tlačili hosté, ale větší šanci to nepřineslo. Ta přišla až v osmadvacáté minutě, když po malém závaru ve vápně Slovácka vyslal jeden z hostujících hráčů střelu z šestnáctky, která letěla těsně vedle. Po půlhodině hry rozehrál přímý kop Michal Kadlec, Merchas Doski poslal centr a na zadní tyči zakončoval Patrik Brandner mimo branku Trenčína. Následovala další šance Slovácka, když Merchas Doski zkoušel technické kousky na hostující obránce při čemž byl faulován. Přímým kopem, který sám rozehrál, našel na přední tyči Michala Kohúta. Ten však branku netrefil. Po pár minutách rozehrávalo Slovácko dva rohové kopy po sobě a ten druhý zakončoval Michal Kohút z šestnáctky těsně nad branku.

Úvod druhého poločasu se hrál převážně mezi šestnáctkami až do 63. minuty, kdy se po centru Marka Merdoviče prosadil osamocený Marek Polášek. O pár minut později propracoval ke střele Michal Kohút, který se vrátil na hřiště po hodině hry místo Patrika Brandnera. Jeho zakončení bylo opět nepřesné.  Do nebezpečné situace se dostal Filip Vecheta, kterého ukázkovým centrem vybídl ke skórování Marek Polášek, ale Vecheta této nabídky nevyužil.

Slovácko si tak v prvním přípravné utkání poradilo s Trenčínem 2:0. V úterý nás čeká další slovenský celek a to ViOn Zlaté Moravce, hrát se bude od 17:00 v Rohatci.

Sestava
1.poločas: Borek - Šimko, Srubek, Kadlec, Kalabiška - Brandner, Levin, Kohút, Aldin, Doski - Kozák
2.poločas: Nguyen - Merdovič, Hofmann, Daníček, Doski - Brandner, Sinyavskiy, Havlík, Polášek, Holzer - Vecheta

Branky: 10 Kalabiška, 63. Polášek