Cenu pro nejúspěšnější kolektiv Zlínského kraje ovládlo 1. FC Slovácko. Ocenění pro nejlepšího trenéra si odnesl Martin Svědík

00

Cenu pro nejúspěšnější kolektiv Zlínského kraje za rok 2021 ovládlo 1. FC Slovácko a ocenění pro nejlepšího trenéra si odnesl trenér Martin Svědík.

„Dnes večer můžeme vidět, kolik úspěšných a nadějných sportovců v našem kraji máme a to mě velmi těší. Všichni kdo sportujeme, víme, že pohyb nám přináší pozitivní energii a dobrou náladu, ale také že dobrých výsledků ve sportu nemůžeme dosáhnout bez pravidelného tréninku a disciplíny. Za každým úspěchem tak stojí spousta tvrdé práce a odříkání. Ale jak večer ukázal, sportovci, a to nejen na Slovácku, se umí i skvěle bavit. Všem dnes oceněným děkuji za skvělou reprezentaci Zlínského kraje a zároveň jim přeji pevné zdraví a hodně zdaru do budoucna,“ řekl hejtman Radim Holiš.

Ještě před samotným slavnostním vyhlášením výsledků ve zlínském Kongresovém centru přijali na krajském úřadě hejtman Radim Holiš a radní pro mládež a sport Jiří Jaroš fotbalový tým 1.FC Slovácko, který se v anketě stal Nejúspěšnějším sportovním kolektivem Zlínského kraje. Fotbalisté Slovácka v posledních dvou sezonách obsadili ve fotbalové nejvyšší soutěž 4. místo. Největšího úspěchu v historii klubu pak dosáhli 18. května letošního roku, kdy ve finále domácího poháru porazili pražskou Spartu 3:1 a mohli se tak radovat ze zisku cenné trofeje. Radim Holiš a Jiří Jaroš hráčům, trenérům i vedení 1.FC Slovácko poblahopřáli k dosaženým úspěchům a pohovořili s nimi například o přípravě a plánech na příští sezonu.

6i7qxf0o3dqi4er

„Svým vítězstvím a skvělým výkonem ve finále poháru se Spartou jste přinesli obrovskou radost spoustě fanoušků ze Zlínského kraje, za což vám patří náš velký dík,“ řekl fotbalistům Slovácka radní Zlínského kraje Jiří Jaroš.

6pcpv3qq3dqi4er

FOTO:  Jiří Balát