Michal Trávník: Na Širůchu jsem hrál asi po sedmi letech. Byla to nostalgie. Chci, aby se Slovácko probojovalo do pohárů

travnik300622

Michal Trávník dostal od pražské Sparty svolení připravovat se se Slováckem, a tak 28letý odchovanec Slovácka mohl v úterním zápase proti ViOnu Zlaté Moravce nastoupit do prvního poločasu utkání a s kapitánskou páskou byl u výhry 1:0. Kluby v tuto chvíli dolaďují již jen detaily formy působení Trávníka na Slovácku a v následujících dnech by mělo být vše dokončeno.  

„Byla to taková nostalgie, na Širůchu jsem hrál asi po sedmi letech. Utkání jsme zvládli, ale máme na čem pracovat. Ztratili jsme docela dost balónů, zbytečně jsme se pak v tom horkém počasí nadřeli,“ říká Trávník, pro kterého bylo Slovácko jasná volba.

„Slovácko bylo jediné přímé a konkrétní. Pak byly ještě nějaké další možnosti, ale už jsem nechtěl na nic čekat. Zase bych čekal nějakých čtrnáct dní a kdoví, jestli by něco přišlo. Slovácko mi dávalo největší význam. Jsem rád, že jsem tady,“ pokračuje Trávník, který ze Slovácka odešel v létě 2015, kdy Slovácko zakončilo ročník na devátém místě a dnešnímu postavení bylo hodně vzdáleno. V tu dobu si ani nedokázal představit, že by Slovácko hrál o špičku ligy.

„Asi bych kecal, kdybych řekl, že jsem to čekal. Postupem času to šlo nahoru, pak mě to napadlo. Slovácko mělo výbornou minulou sezonu, kdy zopakovalo čtvrtou příčku, a nakonec si připsalo vítězství v poháru. Těším se, je to velká výzva i zodpovědnost. Chci, aby se Slovácko probojoval do pohárů. Vím, že když budeme makat, mít trošku štěstí na los, tak můžeme postoupit,“ dodává Michal Trávník.