Slovácko na závěr herního soustředění ve Slovinsku remizovalo s Ashdod SC 1:1

Ashdod SC Ashdod SC
1 : 1
Slovácko Slovácko

Progress of the match

Slovácko v posledním přípravném zápase na herním soustředění ve Slovinsku remizovalo s izraelským týmem Ashdod SC 1:1. Za Slovácko ve druhém poločase vyrovnával Havlík.

V prvním poločase to byl izraelský tým, který byl aktivnější a zaslouženě šel do vedení. První šanci utkání měl ale Kalabiška, kterého v 6. minutě našel Milan Petržela, ale vystřižené nůžky mezi tři tyče nemířily. Vzápětí musel na druhé straně hasit nebezpečný centr Michal Kadlec.

Filip Nguyen musel zasahovat po čtvrthodině hry, kdy se po přetaženém centru opřel do míče Oz Bilu, ale gólman Slovácka vytáhl fantastický zákrok a vytěsnil míč nad břevno.

Ve 28. minutě se již skóre měnilo a do vedení šel Ashdod SC, když byl gólman Nguyen krátký na přesně mířenou střelu k tyči z kopačky Salinase.

Slovácko mělo v prvním poločase ještě šanci na vyrovnání, nejprve Trávníkem z velkého úhlu zakončoval, nebo vracel míč do vápna, ale v pokutovém území nikdo nedobíhal, a tak míč pouze prosvištěl pokutovým územím. Největší šanci na vyrovnání měl ve 40. minutě Vlado Levin, kterého našel centr Holzera, ale jeho zakončení mířilo těsně vedle tyče.

Na druhé straně musel v samotném závěru první půle zasahovat opět Michal Kadlec, který odvracel nebezpečný míč na rohový kop.

Vstup do druhého poločasu mělo mnohem lepší Slovácko, které dokázalo vyrovnat v 55. minutě, kdy se po přihrávce Kalabišky prosadil Marek Havlík. Za nedlouho mohlo jít Slovácko do vedení, ale hlavička Stanislava Hofmanna v síti neskončila.

Hra se následně vyrovnala a v úmorném vedru byl k vidění fotbal pouze mezi šestnáctkami bez výraznějšího ohrožení branky. V poslední minutě mohl zajistit Slovácku vedení Michal Tomič, ale jeho tvrdá střela skončila pouze v rukavicích připraveného gólmana. Slovácko tak v posledním zápase na herním soustředění ve Slovinsku remizovalo s Ashdod SC 1:1.

Ashdod SC – 1.FC SLOVÁCKO 1:1 (1:0)
Gól: 55. Havlík

Nguyen – Kalabiška (70. Kozák), Hofmann, Kadlec, Levin (46. Daníček), Reinberk (46. Tomič), Havlík, Trávník (75. Kohút), Holzer (Sinyavskiy), Petržela (46. Brandner), Vecheta (46. Merchas)