Slovácko hledá dárce kostní dřeně pro Šimonka se zjištěnou aplastickou anémií a další děti!

488E1EE7-8EB9-400C-A46F-653C80BC25DA

Při nedělním utkání Slovácka s Hradcem Králové můžete udělat dobrý skutek a možná i zachránit lidský život! Ve Slovácké Dědině za tribunou B bude probíhat nábor do registru kostní dřeně pro Šimonka se zjištěnou aplastickou anémií, ale i pro další děti, které potřebují pomoc. Zapsat se do registru můžete od 15:00 hod. až do 18:00 hod. (podle zájmu).

JAK NÁBOR PROBÍHÁ?

Nábor provádíme pomocí BEZBOLESTNÉHO minutového stěru z dutiny ústní, který si zájemce o vstup provádí sám a vyplněním krátkého dotazníku, což dohromady zabere asi 7- 10 minut. Samotná registrace není darování, kostní dřeň daruje až každý sto dvacátý zapsaný čili šance, že zapsaný půjde darovat je jen necelé 1%. proto je důležité, aby bylo v registru co nejvíce lidí, aby bylo z čeho vybírat.

BOLÍ NÁSLEDNÉ DAROVÁNÍ KOSTNÍ DŘENĚ? NEBOLÍ!

Kostní dřeň se dnes daruje dvěma způsoby. První je z periferní krve a je podobný odběru plazmy. Druhý z pánevní kosti a provádí se pod plnou anestezií. ALE VŽDY JE NA DÁRCI, KTERÝ ZPŮSOB SI ZVOLÍ!

PODMÍNKY PRO VSTUP DO REGISTRU

  • Věk 18- 35 let (den před třicátými šestými narozeninami může ještě zájemce vstoupit)
  • Váha nad 50 kg
  • Dobrý zdravotní stav (bez denní medikace např. na vysoký tlak, štítnou žlázu, astma

„Jsem ráda, že jsme se domluvili na náboru nových členů do Českého národního registru dárců dřeně na zápase šestiletému Šimonkovi z Babic, který onemocněl aplastickou anémií a nutně hledá svého dárce kostní dřeně, který se zatím nenašel v celém světě, ale také všem ostatním pacientům, kteří dárce potřebují,“ říká koordinátorka projektu 450ml NADĚJE Xenie Mráčková.