Slovácko veze z Českých Budějovic bod po remíze 2:2

ED65DB15-5B95-4DA8-94E8-1FB6C68DCC80
České Budějovice České Budějovice
2 : 2
Slovácko Slovácko

Statistiky zápasu

Góly

3. Patrik Brandner – Slovácko

19. Lukáš Čmelík – České Budějovice

53. Michal Škoda – České Budějovice

83. Vlasiy Sinyavskiy – Slovácko

Yellow cards

79. Martin Králik – České Budějovice

89. Jan Kalabiška – Slovácko

Red cards

77. Nicolas Penner – České Budějovice

Home team line-up – České Budějovice

David Sipos, Martin Sladký, Lukáš Havel, Martin Králik, Benjamin Colic, Jakub Grič (46. Patrik Hellebrand), Patrik Čavoš (88. David Broukal), Jakub Hora, Lukáš Čmelík (67. Nicolas Penner), Roman Potočný (82. Jonáš Vais), Michal Škoda (82. Daniel Hais)

Opponent team line-up – Slovácko

Filip Nguyen, Michal Kohút, Patrik Šimko (64. Stanislav Hofmann), Petr Reinberk (78. Filip Vecheta), Jan Kalabiška, Vlastimil Daníček, Ondřej Mihálik, Vladislav Ljovin, Libor Kozák (64. Ondřej Šašinka), Patrik Brandner (71. Vlasiy Sinyavskiy), Daniel Holzer (64. Merchas Doski)

Progress of the match


Slovácko vstoupilo do zápasu aktivním napadáním a hned slavilo úspěch. Dva hráči, kteří se poprvé po příchodu do Uherského Hradiště objevili v základní sestavě v soutěžním zápase byli na začátku gólové akce. Kozák s Kalabiškou vybojovali míč v šestnáctce a následně právě Mihálik našel před brankou osamoceného Patrika Brandnera, který jen zametl balon do sítě.

Moravané měli šanci na zvýšení po necelých dvaceti minutách hry, když po rohu hlavičkoval pod břevno opět Brandner, ale brankář Šípoš stihl zasáhnout. Ještě větší šanci měl Mihálik, který těsně před brankářem tečoval ránu Kohúta, ale mířil nad.

A pak přišla sprcha. Po autu ve 20. minutě se povedlo ke střele dostat Lukáši Čmelíkovi, který obstřelil na zadní tyč Nguyena a srovnal. Našim hráčům poté trochu zmizel vítr z plachet. Naopak Sladký na druhé straně mohl otočit skóre, ale nedosáhl na prudký míč.

Do poločasu mělo Slovácko ještě dvě šance. Nejdřív z dobré pozice pálil mimo Ljovin, pak Holzer poslal dobrý centr do vápna a Kozák se prodral hlavičce, jenže mířil mimo. Po pauze Slovácko mělo herní převahu, ale paradoxně inkasovalo, když míč nešťastně propadl k Michalu Škodovi, který proměnil svou šanci.

Modro-bílým se nedařilo obranu soupeře otevírat, a tak trenér Svědík reagoval sérií střídání. Důležitým okamžikem byla 77. minuta, kdy Penner zastavil do vápna pronikajícího Kalabišku a po konzultaci s VAR viděl červenou kartu. Slovácko přesilovku zužitkovalo o pár minut později, kdy si Mihálik připsal druhou asistenci. Ze strany poslal prudký míč po zemi a na zadní tyči jej uklidil Vlasij Siňavskij.

Uherskohradišťský tým si vypracoval velký tlak, ale bez gólovějších šancí. Poslední desetiminutovku strávil na polovině před brankářem Šípošem, ale bez toho, aniž by jej ohrozil, a tak i ze druhého venkovního utkání v ligové sezoně bere bod.