Vítej doma, Tome!

CB471643-CEB4-461A-8EAF-3CC702F1CBCB

Slovácko posílil obránce Tomáš Břečka, který na Slovácu podepsal smlouvu na tři roky, tedy do léta 2025.

Tomáš Břečka je odchovancem Slovácka a v modrobílých barvách poprvé nakoukl do ligového fotbalu. V české nejvyšší soutěži odehrál v dresu Slovácka a Jablonce 98 ligových zápasů, ve kterých zaznamenal 3 branky. Poslední tři sezony strávil v turecké Superlize, kde v dresu Kasimpasa odehrál 60 zápasů, ve kterých zaznamenal jednu branku.

„Je to hráč, který se vrací do známého prostředí. Víme, co od něj můžeme čekat a jaký je člověk, takže si myslím, že nám zajišťuje budoucnost. Jsem rád, že jsme se dohodli a že je to další odchovanec klubu, který se vrací domů,“ říká k příchodu Tomáše Břečky sportovní ředitel Veliče Šumulikoski.

“V dresu Slovácka jsem poprvé nakoukl do ligového fotbalu, jsem rád, že jsme se dohodli a vracím se na místo, kde to dobře znám. Klub za poslední roky ušel velký kus cesty a bude hrát základní skupinu Konferenční ligy. Těší mě, že budu u toho,” dodává k příchodu samotný hráč.

Viktor Kolář (šéf fotbalové sekce agentury sport Invest)

Tomas Břečka ukončil po vzájemně dohodě své působení v Kasimpase, kde si během dvou a půl let připsal 60 startů v turecké lize. Kvalitního a zkušeného stopera současně dlouhodobě hledalo Slovácko, které čeká nádherný i náročný podzim v evropských pohárech. Tomáš stoprocentně naplňuje představy realizačního týmu Slovácka, on sám dostane možnost ukázat své dovednosti v ambiciózním a skvěle vedeném klubu.