Filip Nguyen, Petr Reinberk (90. Patrik Šimko), Stanislav Hofmann, Michal Kadlec, Merchas Doski, Milan Petržela (61. Daniel Holzer), Michal Trávník (61. Michal Kohút), Marek Havlík, Vlastimil Daníček, Michal Tomič (79. Vlasiy Sinyavskiy), Ondřej Mihálik (79. Filip Vecheta)

Opponent team line-up – Slavia Praha

Aleš Mandous, Ivan Schranz (46. Moses Usor), Gonzaga Eduardo Santos (59. Ondřej Lingr), Taras Kačaraba, David Jurásek, Petr Ševčík, Tomáš Holeš, Lukáš Masopust (84. Christ Junior Tiehi), Lukáš Provod, Peter Olayinka, Stanislav Tecl (84. Ewerton,)

Progress of the match

Slovácko v 7. kole FORTUNA:LIGY doma remizovalo se Slavií 1:1. Branka Doskiho z první minuty na vítězství nestačila.

Modro-bílí vstoupili do zápasu snově. Po přenesení hry dloubl Petržela míč na levé křídlo, kde byl v běhu Merchas Doski, který vypálil z první a tečovaný balón propadl do Mandousovy branky. Slavia chtěla rychle odpovědět, ale ránu Holeše zneškodnil Nguyen . O chvíli později střílel Ševčík, ale branku minul.

Po standardní situaci se po míči natahovali Hofmann a Daníček, kteří by zakončovali z hranice malého vápna, ale prudký pas pro ně byl přece jen příliš dlouhý. Po centru ze strany se k hlavičce dostal Tomič, ale v těžké pozici nemohl míči udělit dostatečnou razanci a Mandous zasáhl.

V závěru poločasu hosté Slovácko zatlačili a Nguyen měl více práce. Holešovu další střelu ovšem zneškodnil a když míč do sítě dostal Tecl, odhalil zpětně VAR, že branka padla z ofsajdu.

Hned po pauze okradl Petržela o míč obránce soupeře a dostal do šance Trávníka, který úplně osamělý neprostřelil Mandouse. Další šanci měl v 55. minutě Mihálik, který předskočil stopera a šel sám na brankáře, jenže ve stoprocentní šanci minul.

Slovácko nevyužité šance bohužel mrzely. Čtvrt hodiny před koncem na hranici vápna po souboji s Kadlecem upadl Lingr a rozhodčí nařídil penaltu, kterou proměnil Lukáš Provod.

Moravané si mohli vzít vedení zpět, ale po zatáhnutí hry Siňavským do vápna v ohni nedokázal nikdo z domácích dopravit do sítě.

Photogallery – 1.FC SLOVÁCKO - SK Slavia Praha 1:1