Daniel Holzer: Reprezentační přestávka přišla vhod. Věřím, že derby pro nás bude odrazový můstek a vrátíme se na vítěznou vlnu

holzer131021

Slovácko v neděli čeká krajské derby ve Zlíně. Po několika klopýtnutí v lize bude chtít Slovácko uspět a opět se v tabulce posunout do míst, kde si ho fanoušci v posledních letech zvykli vídat.

„Bohužel se nám v lize nedaří tak, jak v minulé sezóně. Hodně bodů nás tály nezvládnuté závěry, kde nám možná docházely síly. V Mladé Boleslavi jsme přišli o dva body v nastavení. Doma jsme pak měli zvládnout mnohem lépe zápasy s Libercem a Jabloncem. To jsou další minimálně čtyři body, které nám chybí. Dostáváme hodně gólů, což v minulosti nebylo a i na tom jsme v reprezentační přestávce pracovali. Jsme sice dvanáctí, ale na druhou stranu na třetí Spartu nám chybí čtyři body. Ligová tabulka je opravdu velmi vyrovnaná a je spousta zajímavých výsledků,“ říká záložník Daniel Holzer, který po náročném programu přehodnotil svůj pohled na to, že je lepší hrát raději dva zápasy v týdnu než trénovat.

„Ukazuje se, že ten náročný program nám nějaké síly bere. Na začátku to tak vidět nebylo, ale s přibývajícími zápasy se ukazuje, že pro nás jsou utkání po čtvrtečních zápase v Konferenční lize mnohem náročnější. Rozebíráme to a snažíme se na tom pracovat. Nechceme se na to vymlouvat, ale ten slet zápasů je fakt náročný. Za dva měsíce jsme odehráli patnáct zápasů. Tolik zápasů v tak krátkém čase jsem nikdy neodehrál. Já jsem vždy říkal, že budu raději hrát dva zápasy v týdnu místo tréninku, ale teď už se na to dívám jinak. Je to fajn hrát tak třeba tři týdny, ale jak se to stupňuje, tak je to mnohem náročnější,“ pokračuje Holzer.

„Věřím, že nám reprezentační přestávka pomůže. Potrénovali jsme, ale měli jsme i dost volna a trénink na hodinky. Odpočinuli jsme si a přišlo to vhod. Byl to vlastně první týden po těch dvou měsících, kdy trénujeme bez zápasu. Čeká nás teď opět náročný program, kdy budeme muset bojovat na dvou frontách. Teď se však soustředíme na nedělní utkání ve Zlíně. Je to krajské derby, takže si uvědomujeme, že i pro naše fanoušky je to enormně důležitý zápas. Věřím, že to pro nás bude odrazový můstek jak potěšit fanoušky a vrátit se na vítěznou vlnu,“ přeje si záložník Slovácka, který v posledním domácím utkání proti Zlínu pečetil na konečných 3:0.

„To byl zápas, ve kterém nám vyšel start do druhého poločasu. Dali jsme tam tři branky v krátkém časovém úseku a rozhodli o našem vítězství. Vstřelil jsem třetí branky, kdy se ke mně dostal odražený míč na hranici pokutového území, sedlo mi to a byla z toho pěkná šibenice, pak jsme to v klidu dohráli, což se nám teď nedaří a i dobře rozehrané zápasy si dokážeme zkomplikovat,“ vrací se Holzer k utkání z loňského září.

„Důležité je utkání zvládnout. Je jedno kolik vyhrajeme a kdo vstřelí branku, ale chceme hlavně uspět a naladit se na vítěznou vlnu. Jsme si však vědomi, že nás nečeká vůbec jednoduché utkání. Jak jsem již říkal, tak liga je velmi vyrovnaná, ale věřím, že společně s našimi fanoušky utkání zvládneme,“ dodává Daniel Holzer.

Utkání 10. ligového kola mezi Zlínem a Slováckem se odehraje na zlínské Letné v neděli 2. října od 16:00 hod.