Filip Nguyen, Michal Kadlec, Stanislav Hofmann, Jan Kalabiška, Michal Tomič, Milan Petržela (69. Daniel Holzer), Vlastimil Daníček, Marek Havlík, Michal Trávník (59. Michal Kohút), Merchas Doski (84. Filip Vecheta), Ondřej Mihálik

Opponent team line-up – Köln

Marvin Schwäbe, Timo Hübers, Kristian Pedersen, Luca Kilian, Florian Kainz (74. Ondrej Duda), Kingsley Schindler, Ellyes Skhiri, Eric Martel, Denis Huseinbasic, Sargis Adamyan (73. Linton Maina (90. Maximilian Schmid)), Florian Dietz (62. Steffen Tigges)

Progress of the match

Odložené utkání s 1.FC Köln pokračovalo v pátečním brzkém odpoledni od 8. minuty, ve které byl zápas ve čtvrtek večer kvůli mlze ukončen.

Zaplněný stadion v Uherském Hradišti viděl největší šanci prvního poločasu až v jeho samotném závěru, když Stanislav Hofmann vhodil aut ke kopačkám Michala Tomiče, ten poslal centr na zadní tyč, kde si nabíhal Merchas Doski, a jeho hlavička zazvonila na tyč brankové konstrukce 1.FC Köln.

Ve druhém poločase vzbudila emoce nejprve 52. minuta, kdy Michal Trávník stínil hráči Kolína, který do něj zezadu kopnul a sudí Kruashvili nařídil penaltu. Skvělý Filip Nguyen však vytáhl parádní zákrok a vychytal Floriana Kainze.

V 61. minutě mohlo udeřit na druhé straně. Jan Kalabiška dostal křižnou přihrávku, posunul míč na Milana Petrželu, který obešel v šestnáctce Schindlera, ale jeho zakončení bohužel nemířilo mezi tři tyče.

V 78. minutě mohlo nejprve skórovat Slovácko, když zakončení Michala Tomiče bylo tečováno na rohový kop, ale následně šel do rychlého protiútoku Kolín a vše musel hasit Filip Nguyen, který vychytal Huseinbasice.

V 82. minutě se podruhé v zápase pískal pokutový kop ve prospěch kolínského klubu. Podle sudího fauloval při obranném zákroku ve vápně Michal Kohút Steffena Tiggese a následnou penaltu proměnil Ondřej Duda.

V nastaveném čase mohlo být vyrovnáno. Centr Michala Kohúta prodloužil Ondřej Mihálik na Jana Kalabišku, jeho hlavička však končí těsně nad břevnem.

Slovácko se tak v posledním domácím zápase skupinové fáze Konferenční ligy rozloučilo smolnou prohrou 0:1. V příštím týdnu zavítá Slovácko do srbského Bělehradu, kde se ve čtvrtek od 21:00 hod. utká s domácím Partizanem.