Stanislav Hofmann: Mohli jsme jít do vedení, místo toho jsme z protiútoku inkasovali

hofmann101122

Slovácko v dohrávce 14. ligového kola prohrálo na půdě pražské Sparty vysoko 4:0. I když mělo Slovácko míč častěji na kopačkách, tak se nedokázalo střelecky prosadit. Naopak Sparta z první akce dokázala skórovat, když se prosadil odchovance Slovácka Lukáš Sadílek.

„Hlavně na začátku zápasu jsme postrádali větší agresivitu a sebevědomí směrem dopředu. I tak jsme si vytvořili první šanci, kterou jsem měl já, a kdybych ji proměnil, tak by to vypadalo jinak, ale místo toho jsme z protiútoku inkasovali a do vedení šla Sparta, to byl klíčový moment zápasu,“ říká obránce Stanislav Hofmann.

„Hráli jsme na tři stopery a já jsem měl možnost se do vápna dostávat. Dvakrát se to ke mně dostalo, ale k naší smůle jsem to neproměnil. Mají velkou kvalitu, bylo to těžké, ale proto jsme hráli na tři stopery, abychom je lépe pokrývali. Paradoxně jsme v tomu udělali v prvním poločase dvakrát chybu, oni to potrestali, a to ten zápas možná rozhodlo,“ dodává Hofmann.

Slovácko do konce roku čekají již jen dva soutěžní zápasy. V neděli Slovácko zamíří v rámci 16. ligového kola do Mladé Boleslavi, kde se od 15:00 střetne s Hradcem Králové a v následujícím týdnu odehrají svěřenci trenéra Martina Svědíka osmifinále MOL Cupu s Mladou Boleslaví. Utkání se odehraje v pátek 18. listopadu od 16:00 hod.

„Někteří naši hráči dostali reprezentační pozvánky a po dohodě se k reprezentačním výběrům připojí až v sobotu. Z tohoto důvodu jsme preferovali, aby se utkání odehrálo již v pátek,“ vysvětluje sportovní ředitel Veliče Šumulikoski.