Slovácko na bruslích: Nejlepším hráčem Marek Havlík. Filip Nguyen si řekl o reprezentační dres

hokej019

Slovácko v pátek zakončilo soutěžní rok výhrou v osmifinále MOL Cupu nad Maldou Boleslaví a v tomto týdnu mají hráči zpestřený program například hokejovými zápasy. První se odehrál dnes na zimním stadionu v Uherském Hradišti a v roli rozhodčího ho odřídil kapitán Michal Kadlec.„Samozřejně jsme hráli opatrně, s rozumem. Já jsem byl rozhodčí, pobolívá mě rameno, tak jsem to klukům alespoň odpískal. Určitě to splnilo to, co jsme chtěli. Nejlepší byl určitě masér Pavel Stašek,“ říká Kadlec, který vyzdvihl i oba gólmany.

„Paťa Šimko chytá častěji, takže už je vyhraný, ale Filip Nguyen byl poprvé v hokejové brance a docela mu to šlo. Navíc byl součástí vítězného týmu. Musíme poděkovat panu Stavjaňovi z hokejového klubu, že nám vyšli vstříc,“ dodává Kadlec.

Nejlépe si na ledové ploše počínal masér Pavel Stašek, který amatérsky hraje pravidelně.

„Výborný byl Marek Havlík, který hrál s přehledem a s minimem chyb. Překvapil mě i Filip Nguyen, který když potrénuje, tak by mohl s Vietnamem na Olympiádu,“ říká s úsměvem masér Slovácka. Jeho slov se hned chytil právě Filip Nguyen.
„Vyhráli jsme myslím 7:3, takže vítězná premiéra v hokejové brance. Já neumím bruslit, takže pro mě byl nejtěžší pohyb, ale předvedl jsem tam i několik zákroků, takže jsem spokojený. Bylo to zajímavé zpestření. Jednou jsme byli hrát hokej, když jsem byl ve Vlašimi. To jsem byl v poli a spíš jsem tam tak stál a ostatní kolem mě jezdili. V brance to bylo o dost lepší a myslím si, že bych mohl být jedničkou ve Vietnamské hokejové reprezentaci. Asi bych ji ale musel založit,“ dodává s úsměvem gólman Slovácka.

Photogallery – Hráči Slovácka na ledě...