Milan Petržela: Chtěli jsme se zapsat do historie. Rok 2022 byl excelentní pro celé Slovácko

petrzela1

Rok 2022 se zapsal do historie Slováckého klubu velmi výrazně. Nejlepší umístění v historii klubu, když Slovácko obhájilo 4. ligovou příčku z předešlé sezóny, ale k tomu svěřenci trenéra Martina Svědíka přidali historický triumf v domácím poháru, když ve Finále Slovácko zdolalo pražskou Spartu 3:1 a fanoušci Slovácka tak na podzim roku 2022 ochutnali 10 utkání v Evropských pohárech. Na Slovácku se představilo Fenerbahce Istanbul, A.I.K. Stockholm, Partizan Bělehrad, OGC Nice a 1.FC Köln.

Milan Petržela má za sebou sezónu, ve které nastoupil do 39 soutěžních zápasů. V zápase s Pardubicemi navíc překonal rekord v počtu ligových zápasů kdy 465. zápasem překonal trenéra reprezentace Jaroslava Šilhavého. Nyní má jeho rekord hodnotu 467 utkání.

„Osobně ten rekord moc neprožívám, každý mi to samozřejmě připomíná a je to příjemné. Samozřejmě bych chtěl pokračovat dál a jestli mě láká pětistovka? Ano láká, ale je to ještě hodně daleko.“ Říká Petržela, kterého v roce 2019, když se v 36 letech na Slovácko vracel ani nenapadlo, že by něco podobného mohl zažít.

„Očekával jsem, že tu kariéru na Slovácku nějakým způsobem dohraji, ale podařilo se nám něco neskutečného, bylo to krásné a jsem rád, že to trvá. Udělali jsme dobrou partu, která je důležitá, pokud kabina netáhne za jeden provaz, tak ty výsledky se dělají těžce a trenér Svědík do té party patří s námi. Jsme super kolektiv, což jsme dokázali i na hřišti,“ vysvětluje Petržela.

Když hráči vycítili, že k čtvrtému místu můžou přidat i triumf v poháru a nakouknout do pohárové Evropy, tak byl cíl jasný.

„Řekli jsme si, že se do historie klubu chceme zapsat nějakou trofejí, takže jsme si šli za cílem získat pohár, což se podařilo. Euforie byla všude, na stadionu i ve městě. Pak přišla pohárová Evropa, což byla další třešnička na pomyslném dortu. Užili jsme si to úplně všichni, jak hráči, tak celý klub. Sice se nám nepodařilo postoupit do Evropské ligy, ale na Konferenční ligu jsme nakonec dosáhli díky dvěma výhrám s AIK. Hrálo nám do karet, že jsme doma zvítězili 3:0. Ve Stockholmu to bylo těžké, ale i tam jsme udrželi čisté konto a dokázali vyhrát 1:0, takže pak jsme si euforii z postupu mohli užít naplno,“ vrací se k momentu, kdy Slovácko postoupilo do základní Skupiny Konferenční ligy. V ten moment bylo jasné, že Slovácko čeká dalších šest utkání, ve kterých tým posbíral pět bodů.

„Asi to nakonec bylo víc, než jsme čekali, protože bezprostředně po losu jsme si říkali, že je to velice těžká skupina, ale s postupem času, jak jsme se střetávali na hřišti, tak jsme cítili, že můžeme hrát s každým, nakonec jsme si připsali pět bodů. Rok který končí, byl opravdu excelentní pro celé Slovácko a my bychom na to chtěli navázat i v dalším roce,“ přeje si Petržela, který se stejně jako zbytek týmu vrátil z Dubaje, kde byl šampionátu v Kataru blíže než z Česka, ale na sledování příliš čas nebyl.

„Byli jsme společně s týmem a rodinami v Dubaji, takže se přiznám, že jsem šampionát moc nesledoval. Viděl jsem tam s mančaftem asi dva zápasy, ale teď na to bude víc času, takže určitě budu nějaké zápasy sledovat. Fandím Brazílii a doufám, že celý šampionát vyhraje,“ dodává Petržela.

Mentioned player: Milan Petržela Milan Petržela