Hráči hltají tréninkové dávky a vyhlížejí soustředění v Turecku a Chorvatsku. Celkem čeká Slovácko pět přípravných zápasů

trenink020123

Slovácko v minulém týdnu odstartovalo zimní přípravu a po víkendovém volnu dnes pokračuje tým dvoufázovým tréninkem. Ve středu pak Slovácko odcestuje na soustředění do Turecka, kde se k týmu připojí rovněž hlavní trenér Martin Svědík, který po konci podzimní části ligy absolvoval chirurgický zákrok.

S týmem od minulého týdne trénuje záložník Seung-Bin Kim, který přestoupil z pražské Dukly a na Slovácku podepsal kontrakt do léta 2026.

„Mojí motivací je hrát první ligu a být v Česku. Když jsem dostal nabídku, tak jsem vůbec neváhal. Nevadí mi malé město. Nejsem ten typ, že bych vyhledával nějaké podniky, chci se soustředit na fotbal,“ říkal po přestupu Kim.

Naopak dres Slovácka již nebude oblékat Libor Kozák, kterým se s vedení klubu dohodlo na rozvázání smlouvy. Novou posilou v realizačním týmu je Jan Baránek, který naposledy působil v ostravském Baníku a doplní stávající realizační tým A-mužstva.

Nejvyšší fotbalová soutěž odstartuje již poslední víkend v lednu a tým tak v krátké době čekají dvě soustředění v Turecku a Chorvatsku.

„Na prvním soustředění odehrajeme dva zápasy s lehčími soupeři, abychom vyplnili kondiční přípravu. Následně nás čeká herní soustředění v chorvatském Umagu, kde jsme se připravovali rovněž minulou zimu, zde odehrajeme další tři zápasy,“ přibližuje sportovní ředitel Veliče Šumulikoski.

Díky brzkému startu jarní části ligové soutěže před sebou mají hráči nabitý tréninkový program, ve kterých odehrají celkem pět přípravných zápasů. Dva v Turecku a následně se tým přesune do Chorvatska.

„Vedení a trenéři se nás ptali, jak bychom si to představovali. Jestli chceme jedno delší soustředění nebo dvě kratší. Chtěli jsme dvě kratší. Myslím si, že Turecko bude super, je tam krásné počasí. Bude to lepší jako trénovat na umělce,“ dodává Stanislav Hofmann.

ZIMNÍ PŘÍPRAVA 1.FC SLOVÁCKO

27. a 28. prosince – zahájení zimní přípravy kondičními testy

4. až 11. ledna – zimní soustředění v Turecku (2 zápasy – časy budou upřesněny)
7. ledna – Genclerbirligi SK – 1.FC SLOVÁCKO (Belek – Turecko)
10. ledna – HSC 21 Haaksbergen - 1.FC SLOVÁCKO (Belek – Turecko)

14. až 21. ledna – herní soustředění v Chorvatsku (3 zápasy – časy budou upřesněny)
15. ledna – NK Hajduk Split – 1.FC SLOVÁCKO (Umag - Chorvatsko)
18. ledna – Budafoki MTE – 1.FC SLOVÁCKO (Umag - Chorvatsko)
21. ledna – NK Bravo – 1.FC SLOVÁCKO (Umag - Chorvatsko)

28. ledna – start jarní části ligy (1.FC SLOVÁCKO – SK České Budějovice)