Mládež a Juniorka: Hlavními soupeři našich týmů o tomto víkendu byli Rapid Vídeň a Slavia Praha

8cnh6ol87f0vk6r

Hlavními soupeři našich týmů o tomto víkendu byli Rapid Vídeň a Slavia Praha. Dvě utkání musela být kvůli covidu zrušena.

Rapid Vídeň "B" (2.liga) - 1.FC Slovácko "B" 5:2 (3:1)
Góly: Zimmermann 2, Savic, Dibon, Binder -  Juroška, Aldin.

Sestavy:
Unger (63. Orgler) – Zwickl, Tambwe-Kasengele (46. Querfeld), Dibon (46. Eggenfellner), Sulzbacher (63. Mercan) – Bosnjak, Wunsch (63. Softic), Kanuric (46. Tepecik) – Schobesberger, Zimmermann (63. Binder), Savic (46. Kirchmayer).

1.FC SLOVÁCKO B: Borek - Porč, Stojmenov (80.Gabriš), Pisar, Kočí - Polášek, Kudela, Aldin - Tomaštík, Koryčan, Juroška.

Utkání se hrálo v dešti na těžkém terénu, přesto mělo vysokou úroveň. Domácí druholigová záloha byla posílena o hráče širšího kádru prvního týmu a na jejím výkonu to bylo znát. Rapid se brzy dostal do vedení zásluhou Zimmermanna a následně měl výhodu pokutového kopu, Kanuric naštěstí vysoko překopl. Ve 22.minutě to však již bylo 2:0, když po rychlé akci zvýšil Savic. Postupem času se stále více začalo osmělovat i Slovácko a ve 36.minutě snížil po pasu za obranu Pavel Juroška 2:1.

Velkou škodou bylo, že junioři tento stav neudrželi do poločasu. V nastavení první půle neodvrátili poslední roh a Dibon zvýšil na 3:1.

Druhý poločas začal tak, jak skončil první. Po dlouhém pasu za obranu se opět prosadil Zimmermann a bylo to 4:1. Od tohoto momentu nastala nejlepší fáze Slovácka. Hosté začali mít více ze hry a vytvářeli si také brankové příležitosti. V jedné z nich byl ve vyložené pozici sražen Tomaštík, ale Aldin poslal bohužel pokutový kop mimo. O dvě minuty později však ten samý hráč již mířil přesně a jeho standardka znamenala snížení na 4:2. V poslední čtvrthodině se akce přelévali z jedné strany na druhou a poslední tečkou byl v 88.minutě bohužel opět gól Rapidu po neuhlídaném rohovém kopu 5:2.

Trenér Pavel Němčický: "Rapid byl po většinu zápasu lepším týmem a zaslouženě zvítězil. Jsme rádi, že jsme mohli sehrát toto utkání s takhle kvalitním soupeřem. Naši hráči viděli v čem se musí zlepšit, aby se výkonnostně posunuli výš."

U19: Rapid Vídeň - 1.FC Slovácko 1:1 (0:0). Góly: Budimir - Chodura.

Sestava Slovácka: Zavadil - Výtiska, Kabelka, Janečka, Bartoš - Novotný, Polák D., Severa - Yohanna, Chodura, Břečka. Střídali: Lacko, Polák F., Slouka, Záhumenský.

Ve vyrovnaném utkání podali hosté velmi dobrý výkon a šli do vedení v 52.minutě, kdy Výtiska zahrával standardní situaci a Tomáš Chodura propálil brankáře domácích - 0:1. Hra byla poté vyrovnaná a i domácí ukazovali svoji kvalitu. V 74.minutě pak vyrovnali skóre, kdy hosté nezachytili rychlý protiútok a domácí trestali 1:1. Na konci utkání mělo blíže k výhře opět Slovácko, ale Slouka poslal svůj pokus pouze do tyče.

U18: SK Líšeň - 1.FC SLOVÁCKO (zrušeno)

U17: FK Pardubice - 1.FC SLOVÁCKO 1:1