Bomba v Chorvatsku! Proti juniorce nastoupili Foden, Gundogan a Stones

b-city

Životní zážitek prožili hráči záložního týmu 1.FC Slovácko při přátelském utkání v chorvatském Novigradu. Nejenom, že si mohli zahrát proti juniorce Manchesteru City, ale dokonce proti takovým hráčům jako jsou Phil Foden, John Stones a Ilkay Gündogan.

Jedni z nejlepších světových hráčů neodcestovali kvůli chybějícímu očkování na soustředění s A-týmem do USA a místo toho se připojili v Chorvatsku k B-týmu. Jednalo se tak skutečně o speciální zápas.

Manchester City U23 - 1.FC Slovácko "B" 3:1 (3:1).
Gól: 34. Yohanna.

Sestava 1.FCS: Velich (Frydrych) - Pak (Růžička), Kabelka, Bartoš, Porč - Pernica, Polák, Kozel, Yohanna - Koryčan (Stropsa), Šlechta (Chodura).

Otěže utkání drželi od začátku angličtí hráči, což se při pohledu na sestavu dalo očekávat. Tři hráči A-týmu určovali ráz hry a bohužel brzy přišly i góly v síti Velicha.

Nutno podotknout, že svěřenci trenérů Němčického a Šuškavčeviče se ve velkém vedru bránili velmi statečně a využívali každou příležitost k ohrožení hostujícího brankáře. Jednu takovou šanci využil za stavu 3:0 Emanuel Yohanna, který si navedl míč na střed velkého vápna a střelou do spodního rohu branky nedal hostujícímu brankáři šanci - 3:1.

Ve druhém poločase oba týmy prostřídaly a tempo utkání mírně opadlo. Junioři Slovácka stále bojovali na hranici možností a i s trochou štěstí již udrželi přijatelný výsledek 3:1. Po devadesáti minutách si tak mohli říct, že hráli proti světovým top hráčům a že proti nim nepropadli.

Manchester City U18 - 1.FC Slovácko U19 2:0 (0:0)

Sestava 1.FCS: Urban (Macháček) - Tomeška, Gajdošík (Abouchi), Mikač (Mišík), Daňhel (Marek) - Severa (Chramcov), Janečka, Jurčeka (Huspenina) - Slouka (Štecha), Bílek (Jonáš), Břečka (Kostka).

Před zápasem juniorek sehrála velmi zajímavé a velmi povedené utkání také naše U19.

Proti U18 City začala sebevědomě a je velkou škodou, že v prvním poločase nevyužili své šance Slouka, Bílek a hlavně Břečka. Slovácko bylo v těchto chvílích lepším týmem a vedení by bylo naprosto zasloužené. Jelikož však měli svěřenci trenérů Pěničky a Forala vychýlenou mušku, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Ve druhé půli bylo utkání nadále vyrovnané s šancemi na obou stranách, bohužel hráči City ukázali větší kvalitu v zakončení a dvě ze svých šancí proměnili. I tak se nemají hráči Slovácka za co stydět, protože proti soupeři s velkou kvalitou a v úmorném vedru podali velmi dobrý výkon.

Na tomto místě je ještě nutno poděkovat sportovnímu řediteli 1.FC Slovácka Veliče Šumulikoskému, díky kterému se tato utkání mohla uskutečnit.
r8x9dlnog2kefr