B-tým přezimuje na 5. místě MSFL. Trenéra Němčického mrzí zbytečné remízy

b-zapas2

V minulém týdnu skončila i MSFL a B-tým Slovácka zakončil podzimní část 3. nejvyšší soutěže výhrou 2:0 na půdě Hlučína. V tabulce MSFL tak svěřencům trenéra Pavla Němčického patří po sedmnácti zápasech 5. příčka.

Nejlepší střelci Slovácka v MSFL:
Pavel Juroška (7 gólů)
Tadeáš Korýčan (5 gólů)
Libor Pernica (5 gólů)
Marko Merdovič (5 gólů)

„Skončili jsme pátí, takže je tam spokojenost. Bylo důležité, že jsme měli široký kádr a chodili nám pomáhat i hráči z širšího kádru A-týmu jako Juroška, Kúdela, Aldin, Polášek a Merdovič. Sem tam nám navíc pomohli i další hráči z ligového týmu a to nám pomohlo do nějaké kvality, a pak se tam nabalili další. Na podzim jsme pouze dvakrát prohráli, ale dost bodů jsme poztráceli kvůli remízám. Hodně jsme ztráceli i doma a lepší výsledky jsme měli paradoxně venku,“ hodnotí podzim trenér Pavel Němčický.

„Uvidíme, co se stane v zimě. Našim cílem je hlavně dostávat mladé hráče do dospělého fotbalu a ideálně přes B-tým do ligového A-týmu. Máme tam několik šikovných hráčů, kteří již patří do širšího kádru A-týmu. Třeba Pavel Juroška okusil i utkání v Evropské konferenční lize, kde nastoupil na půdě Partizanu. Líbil se mi Marek Polášek a Marko Merdovič, ti nám mužstvo táhli,“ pokračuje Němčický. Případný postup do FNL je podle něj pouze v teoretické rovině.

„To by musela být shoda náhod. Myslím si, že si to rozdá Kroměříž, Hlučín a možná do toho promluví ostravský Baník. Každopádně to nic nemění na tom, že chceme každé utkání vyhrát a uvidíme, na co to nakonec bude stačit,“ vysvětluje.

V minulosti se hrávala rovněž juniorská liga a podle trenéra Němčického je dobře, že se fotbal vrátil k původnímu modelu, kdy rezervní týmy hrají v MSFL.

„To se nedá vůbec srovnávat. Juniorská liga neměla zdaleka takovou kvalitu, jakou má 3. liga, kde se hraje dospělý fotbal a jsou tam mnohdy zkušení hráči, kteří mají i ligové zkušenosti a pro kluky je konfrontace s těmito hráči mnohem užitečnější,“ dodává Němčický.