Slovácko prohrálo se Slavií 0:2

IMG_1645_DxO_1920

Podruhé v nadstavbové části odešlo Slovácko poraženo ze zápasu se Slavií, když v sobotu prohrálo v Kunovicích 0:2. O branky se postarala Marjolen Nekesa a Martina Šurnovská.

Hostující hráčky zkoušely ze začátku utkání hrát na dlouhé nakopávané míče za obranu, což však většinou skončilo na nepřesnostech nebo na kvalitní obraně Slovácka. První větší šance v zápase tedy přišla až ve třiadvacáté minutě, kdy se po centru zprava od Veselé ocitla na zadní tyči poměrně nehlídaná Šurnovská, jenže netrefila branku.

Další šance už však byla gólová. Stackpole potáhla míč od poloviny hřiště až do pokutového území Slovácka, kde našla na malém vápně Nekesu, které zakončení nedělalo problém. – 0:1

Ve druhém poločase byl domácí tým přibližně od padesáté minuty v tlaku, z čehož pramenila i penalta po faulu na Denisu Jonášovou, kterou zahrávala sama faulovaná, ale brankářka Lukášová proti ní zvládla zasáhnout.

Po následném rohu Karolíny Bayerové a průniku Michaely Ferencové Pražanky míč poslaly k Morávkové, která zahrála v pokutovém území rukou, ale hlavní rozhodčí tuto situaci neposoudila jako penaltovou. Naopak na druhé straně hřiště nařídila přímý kop pro Slavii, který fotbalistky Slovácka odvrátily na roh, z něhož se po centru Khýrové zapsala do střelecké listiny Šurnovská. – 0:2

Druhým gólem byl tlak Slovácka otupen a hostující fotbalistky kontrolovaly dvoubrankový náskok až do konce utkání.

Hodnocení utkání

Trenér Petr Vlachovský: „V konečném účtování byla Slavia lepší a zaslouženě vyhrála. Dlouho to bylo o jeden gól, ale klíčová byla pasáž kolem šedesáté minuty. Po faulu na Jonášovou jsme měli výhodu penalty, kterou jsme neproměnili, během chvilky jsme měli kopat další za jasnou ruku, bohužel to už rozhodčí nechtěla vidět. O chvíli později jsme inkasovali a do konce zápasu si soupeř výsledek pohlídal.“

1.FC Slovácko – SK Slavia Praha 0:2

Branky: 25‘ Wafula Marjolen Nekesa, 63‘ Šurnovská Martina
Sestava Slovácka: Růžičková – Pěčková, Jelínková, Klímová (K), Janků (67‘ Bláhová), Krejčířová (87‘ Bielikova), Jonášová, Ferencová, Jančářová (33‘ Polášková), Žufánková, Bayerová