Ženy v posledním domácím zápase porazily Pardubice 7:0

IMG_7691_20231021_lokslo_2000

V poslední domácím zápase v podzimní části soutěže zvítězily fotbalistky Slovácka 7:0 nad Pardubicemi. Hattrick nastřílela v Kunovicích Jana Žufánková, trefila se i Alena Pěčková, Karolína Bayerová, Markéta Jančářová a první gól po zranění zaznamenala Sabina Střížová.

Průběh utkání

Pardubické hráčky úspěšně vzdorovaly tlaku Slovácka sedmnáct minut. První gólovou akci rozjela Aneta Polášková, která nahrála míč k pravé lajně na Sofii Škerdovou, ta poslala přesný centr na zadní tyč, kde akci zavírala Alena Pěčková, jejíž hlavička rozjela střeleckou kanonádu. – 1:0

O minutu později už to bylo o dvě branky, když pár vteřin po rozehrávce Východočešek vybojovala míč Michaela Ferencová, ihned jej poslala do běhu Janě Žufánkové, které byla sice tísněná obránkyní Potůčkovou, ale i přesto dokázala gólmanku Beránkovou obstřelit na přední tyč. – 2:0

Třetí a poslední branka první půle na sebe nenechala dlouho čekat. Ve dvacáté minutě zahrávala Karolína Bayerová rohový kop nakrátko na Denisu Jonášovou, ta posunula míč na Michaelu Ferencovou, která jej poslala do vápna na sbíhající Karolínu Bayerovou. Kombinaci dvou slovenských reprezentantek zakončila Karolína Bayerová krásnou technickou střelou přes brankářku Beránkovou. – 3:0

V druhém poločase nechtěly domácí fotbalistky připustit komplikace, vstoupily do něj aktivně, za což jim byla odměnou další branka v síti Pardubic. Akce začala dlouhým míčem Nely Krejčířové, jehož dráhu letu přerušila jedna z hostujících obránkyň tím, že jej poslala přesně na kopačky Karolíny Bayerové, která geniálním lobem vybídla k zakončení dvojici Aneta Polášková – Jana Žufánková, přičemž se jako první k míči dostala druhá jmenovaná a překonala vybíhající brankářku Pardubic. – 4:0

V devětašedesáté minutě vyslala zajímavou střelu zpoza šestnáctky Emmaliina Tulkki. Její střelecký pokus skončil na břevně, odkud se odrazil k nikým nehlídané Janě Žufánkové, která tak zkompletovala hattrick. – 5:0

O sedm minut později poslala nádhernou přihrávku za obranu Pardubic Michaela Ferencová, tam si ji našla Markéta Jančářová, která si ještě pokopla míč, obešla brankářku Beránkovou a zakončovala do prázdné branky. – 6:0

V poslední minutě utkání si ještě otevřela střelecký účet po zranění Sabina Střížová, když ji poslala krásnou kolmici za obranu Markéta Jančářová. Sabina Střížová udělala kličku gólmance Pardubic a poslala míč do sítě. – 7:0

Hodnocení utkání

Trenér Miroslav Zbořil: „Zápas byl v naší režii od začátku až do konce. Holky hrály s chutí, nastřílely sedm branek a další šance ještě zůstaly nevyužity. Na tom musíme i nadále pracovat, na efektivitě ve finální fázi, protože vyložených šancí jsme měli vážně dost. Hráčky musíme pochválit, pracovaly dobře. A nejen dnes, i v trénincích je přístup všech hráček velmi dobrý, každá si zaslouží hrát, máme při výběru základní sestavy z čeho vybírat, což jsou pro trenéry příjemné starosti. Teď už se však soustředíme na příští týden, kdy nás čeká poslední zápas podzimu proti vedoucí Slavii.“

1.FC Slovácko – FK Pardubice 7:0

Branky: 17‘ Pěčková Alena, 18‘ Žufánková Jana, 20‘ Bayerová Karolína, 50‘ Žufánková Jana, 69‘ Žufánková Jana, 76‘ Jančářová Markéta, 89‘ Střížová Sabina
Sestava Slovácka: Fraňková – Pěčková (46‘ Polášková V.), Klímová (K), Krejčířová, Škerdová (60‘ Trčková), Ferencová, Jonášová, Tulkki (70‘ Jančářová), Bayerová (60‘ Janíková), Polášková A. (60‘ Střížová), Žufánková