Slovácko Slovácko
4 : 0
Dukla Praha Dukla Praha

Progress of the match

Hned ve druhé minutě přišel faul ve středu hřiště, po němž se dostalo Slovácko do série rohových kopů. Třetí z nich už byl pro Duklu katastrofický, když se z něj prosadila Lucka Jelínková a naše hráčky šly do vedení. Nebezpečně vypadala i situace z šesté minuty, kdy Nikola Sedláčková posunula míč na Denisu Jonášovou, která poslala nebezpečný centr, ten však ve vápně nikdo nedokázal zakončit. V patnácté minutě zahrozila i hostující Dukla, když výbornou přihrávku za obranu dostala Anita Ajazi, ale Barbora Růžičková stála na svém místě. O dvě minuty později předvedla parádní slalom Tamara Morávková a Slovácko z něj vytěžilo rohový kop. V osmadvacáté minutě zahrávala Dukla rohový kop, z něhož pramenil rychlý protiútok Markéty Klímové, která následně předala míč Tamaře Morávkové. Ta byla faulována, ale následný přímý kop Míši Dubcové mířil vysoko nad branku. V šestatřicáté minutě se po krátkém obléhání hostující šestnáctky dostal míč dovnitř, k nohám Denisy Jonášové, která kopla do míče zároveň s jednou z obránkyň Dukly a tak šťastně, že míč přeletěl i hostující brankářku a Slovácko vedlo o dvě branky. Pět minut před poločasem se po chybě v rozehrávce dostala do samostatného úniku jedna z hráček Dukly, ale Barbora Růžičková byla opět na správném místě. Těsně před poločasovým hvizdem zahrávaly Pražanky rohový kop, který skončil zakončením jedné z hostujících hráček z půlmetrové vzdálenosti do tyče, od níž se míč odrazil ven ze hřiště.

V 51. minutě potáhla míč po pravé straně Aneta Polášková, předložila míč před branku, ale hostující obránkyně jej dokázaly uklidit na roh. Ten zahrávala Kristýna Janků, míč letěl přímo do branky a s problémy jej dokázala vytáhnout, Dolejšová v brance Dukly, na břevno. O tři minuty později si navedla Aneta Polášková míč na šestnáctku a dělovkou k levé tyči nedala Dolejšové šanci - 3:0. V pětašedesáté minutě se dostal míč ke střídající Janě Žufánkové, ale její střela mířila vedle. V 78. minutě se míč po kombinaci ve vápně dostal až před Andreu Holou, ale proti jejímu pokusu zasáhla brankářka Dukly. Sedm minut před koncem utkání si navedla míč na střed velmi aktivní Jana Žufánková, vyslala dělovku, jejíž směr se pokusila změnit ještě Kristýna Příkaská, ale brankářka Dolejšová opět zasáhla. Hráčky Slovácka po zbytek utkání pohledně kombinovaly a po jedné z těchto kombinačních akcí se dostal míč na kopačky Nikoly Sedláčkové, která už v nastaveném čase zavěsila míč pod šibenici a určila konečný výsledek zápasu.

Ženy Slovácka si tak na úvod sezóny připsaly vysokou výhru a teď už se můžou soustředit na Ligu Mistryň.

1.FC Slovácko: Růžičková - Sedláčková, Jelínková, Klímová (68. Holá), Janků - Krejčířová (25. Janíková), Jonášová, M. Dubcová (61. Příkaská) - Polášková (61. Žufánková), Waltrová (61. Pěčková), Morávková

Branky: 4. Jelínková, 36. Jonášová, 54. Polášková, 91. Sedláčková