Ženy Slovácka vyrazily do Švédska, kde je čeká Liga mistrů žen

cxoo75yr538icyq

Ženy Slovácka vstoupily do sezony páteční výhrou 4:0 nad Duklou Praha, ale již v následujících dnech je čekají možná nejdůležitější zápasy sezóny. V noci z neděle na pondělí se ženský tým Slovácka vydaly směr Švédsko, konkrétně do města Kristianstad, kde je čeká jízda v podobě ženské Ligy mistrů.

Do ní se Slovácko dostalo díky loňské úspěšné sezóně, kdy tým trenéra Bláhy skončil na třetím místě ligové tabulky.

„Pro celé Slovácko to znamená strašně moc, pro mě je to úplně nejvíc a jsme za tuto šanci velmi rádi. Třetí místo byl náš cíl, takhle jsme si to nastavili a šli jsme si za tím, i když některá utkání sezony nebyla z naší strany přesvědčivá, ale takový je fotbal. Ukázala se síla týmu a 3.místo jsme vybojovali,“ říká trenér Petr Bláha.

Ženám Slovácka se tak podařilo naplnit dlouhodobý cíl a spousta hráček si tak splní svůj dětský sen.

„Nesmírně si tohoto velkého úspěchu vážíme, ale teď už se musíme soustředit na to, abychom důstojně odehrály zápasy, které nás čekají. Moc se na ty zápasy těším, nervózní zatím nejsem, možná to teprve přijde, ale věřím, že to bude pouze ta zdravá nervozita, která mě požene k ještě větší motivaci a lepšímu výkonu,“ říká Kristýna Janků.

Ve středu 18. srpna tak ženy Slovácka narazí na silný francouzský tým FC Girondins de Bordeaux a poté v sobotu 21.8. na jeden z týmu Brøndby IF nebo domácí Kristianstads DFF. Do další fáze postupuje pouze vítěz této skupiny.

Photo gallery