Ženy prohrály se Spartou 2:0

DSC_6691

V prvním kole mistrovské nadstavby fotbalistky Slovácka podlehly Spartě 2:0. O vítězství rozhodly dvě branky domácích hráček v prvním poločase.

Po základní části, ve které ženy Slovácka skončily na třetím místě, čekal svěřenkyně Petra Bláhy první zápas nadstavbové části první ligy na půdě pražské Sparty.

Ve větrném počasí se hrál spíše bojovný zápas ve středu pole. První šanci utkání si vytvořily hráčky Slovácka. V 8. minutě kroutila míč Dubcová z přímého kopu do levé šibenice, ovšem brankářka Vaníčková vyrazila míč na rohový kop. Po něm to vypadalo na nastřelenou ruku sparťanské hráčky, ovšem rozhodčí pokutový kop neodpískala. V 19. minutě domácí Ringelová po závaru ve vápně hlavičkou těsně minula branku. Z první větší šance hráčky Sparty vstřelily branku. Ve dvacáté minutě se po rychle hozeném autu dostal míč z pravé strany k Chlastákové. A ta prostřelila vše, co ji stálo v cestě a bylo to 1-0. Ve 34. minutě letěl nebezpečný centr do vápna Slovácka, při výborném obranném zákroku Nela Krejčířová zasáhla břevno vlastní branky. O pět minut později se po rychlé přihrávce za obranu dostala do úniku Dlasková a skóre se změnilo na 2-0.

V druhém poločase svoje šance na domácí straně neproměnila Ringelová ani Bartoňová. Na hostující straně se prezentovala perfektní střelou z 35 metrů Tamara Morávková, která mířila do šibenice, ovšem skvělým zákrokem se blýskla brankářka Vaníčková. Pro zbytek zápasu se už nic zajímavého neudálo, a tak Sparta zvítězila 2-0. Nyní následuje reprezentační přestávka. Po ní odehrají ženy Slovácko 15.4 mistrovské utkání na půdě Lokomotivy Brno ve 14:00.