Rozhovor s Eliškou Dvořákovou

16dsd2ka138icyq

Dres Slovácka bude nově oblékat Eliška Dvořáková. Šikovná útočnice hrála minulou sezónu za Pardubice, kde byla nejlepší střelkyní týmu se šesti brankami.

Ahoj Eli, jak se zrodil tvůj příchod na Slovácko?

“Můj přesun na Slovácko se začal řešit na konci června tohoto roku, kdy mě oslovil trenér Bláha s nabídkou a vzájemně jsme se domluvili na tom, že na Slovácko zamířím na zkoušku a vyhodnotíme, zda by pro obě strany byla spolupráce přínosem.”

Minulou sezónu jsi hrála za Pardubice. Jak jsi s ní byla spokojená?

“Minulou sezónu v Pardubicích bych zhodnotila pozitivně z pohledu mých osobních výkonů, ale na druhou stranu by se hodnotila lépe, pokud bychom se s Pardubicemi v tabulce umístili výše. Celkově si myslím, že mě toto působení a rok v Pardubicích posunul dál, kvůli zápasovému vytížení v ženské nejvyšší soutěži, které mi umožnilo přesun na Slovácko.”

Před přechodem do žen jsi hrávala za juniorku Sparty, co si myslíš že chybělo k tomu prosadit se do áčka Sparty?

“Podle mého názoru šlo především o to, že pro mě nebyl přechod z juniorského týmu do ženského fotbalu na Spartě jednoduchý s ohledem na konkurenci v kádru a pro můj fotbalový růst a adaptaci na ženský fotbal byl lepší variantou přesun do jednoho z dalších týmů v lize.”

Kde a kdy jsi s fotbalem začínala?

“S fotbalem jsem začínala v 5-ti letech mezi kluky v Letohradě, odkud pocházím.”

Co řadíš mezi své největší fotbalové přednosti?

“Osobně mezi své přednosti řadím především činnosti směrem do útočné fáze hry a zmínila bych hru 1 na 1, techniku a rychlost s míčem.”

Proč sis vybrala Slovácko a co od svého působení zde očekáváš?

“Hlavním důvodem, proč jsem zvolila právě Slovácko byl v první řadě zájem trenéra a klubu v navázání spolupráce. Samozřejmě se k tomu přidal i zájem z mé strany, jelikož je pro mě Slovácko zajímavé působiště vzhledem ke kvalitě týmu a ambicím na nejvyšší příčky v lize. Vím jakou kvalitní hrou se Slovácko prezentuje a to je mi velmi blízké a věřím, že budeme úspěšní.”

Dáváš si nějaké osobní cíle do nové sezóny?

“Snažím se mít vždycky ty nejvyšší cíle. Chci se zlepšovat a proto jsem tady na Slovácku v týmu, který mi má co dát. Je pro mě důležité, abych svými co nejlepšími výkony pomohla týmu k výsledkům, které nás budou tlačit ke společným úspěchům a boji o titul. Je pro mě výzva hrát na Slovácku a očekávám, že naše spolupráce bude co nejlepší pro klub a moji fotbalovou budoucnost.”

Photo gallery