Petr Vlachovský se vrací k ženám Slovácka

vlasak

Fotbalistky Slovácka půjdou do nové sezony se staronovým trenérem. Dosavadního trenéra Petra Bláhu vystřídá na pozici hlavního trenéra ženského áčka Petr Vlachovský. Rodák z Moravan u Kyjova ve Slovácku trénoval ženy, A tým i mládež. Stal se vítězem kategorie Nejlepší trenér v ženském fotbale za rok 2018, tentýž rok vedl taky reprezentační tým žen do devatenácti let. V létě se stal asistentem Michala Korduly u mužského áčka, kterého po odvolání nahradil v pozici hlavního kouče na čtyři utkání. Nyní se Petr Vlachovský vrací znovu k ženám a my jsme pro vás připravili rozhovor pro klubový web.

Trenére, po krátké pauze jste se vrátil opět do Slovácka, co Vás znovu přesvědčilo k návratu k ženskému fotbalu?
V listopadu 2021 jsem ve Slovácku skončil a v květnu 2022 mě oslovil šéftrenér žen Mirek Zbořil, zda bych měl zájem o návrat. Po krátkém rozmýšlení jsem nabídku přijal, o ženský fotbal na Slovácku se starají pracovití a schopní lidé a spolupráce s nimi mě bude naplňovat. Tím nejdůležitějším důvodem k návratu po čtyřech letech jsou samotné hráčky, spousty z nich znám od jejich dětství a zažili jsme spolu jak na klubové, tak na reprezentační úrovni hodně.

V čem je jiný Petr Vlachovský teď od Petra Vlachovského který končil u žen v roce 2018?
Určitě zkušenější. V jádru asi pořád stejný, v detailech možná odlišný. Obecně, když přichází něco nového, tak je člověk natěšený a podobné je to i u mě. Čeká nás mnoho výzev, hráčky máme dobré, kádr je dostatečně široký, mám kvalitní kolegy a zlepšilo se i zázemí a podmínky pro hráčky. To vše vás nabíjí chutí a energií, motivace je velká. Nejdůležitější je, aby se vše pozitivní ukázalo při zápasech.

Po umístění na třetím místě se tým kvalifikoval do předkola Ligy Mistryň. Studoval jste los? Byl v osudí soupeř, kterého jste si přál?
Nasazení do jednotlivých košů jsem samozřejmě znal, ale že bych si vyloženě přál nějaký tým, tak to ne. Mohli jsme dostat Real Madrid či Manchester City, zahrát si proti nim a v jejich tréninkovém centru by byl vážně skvělý zážitek, ale mluvíme  o evropské špičce a postoupit přes tyto týmy je velmi obtížné. Minsk je soupeř podle mě hratelný, samozřejmě těžký, který bývá na Ligu Mistryň vyzbrojen několika zahraničními hráčkami. Budeme se snažit získat o soupeřkách co nejvíce informací a udělat maximum pro postup.

Jak to momentálně vypadá s aktuálním kádrem pro příští sezonu? Dá se očekávat větší obměna nebo zůstane kádr při sobě?
Kádr dozná malých změn, asi nejcitelnější je odchod Míši Dubcové. Byla naší nejlepší střelkyní a jejích 15 gólů musíme nahradit. Zrovna v útoku však máme mladé perspektivní hráčky a věřím, že se prosadí více gólově než v minulé sezóně, potenciál na to rozhodně mají. Do mužstva přichází z juniorek Natálie Trčková, další příchod k dnešnímu dni nehlásíme. Samozřejmě bych si přál, aby do mužstva přišla nějaká top hráčka na úrovni reprezentace, ale bohužel se nám to zatím nepovedlo. Mým zbožným přáním bylo přivést do realizačního týmu kvalitního kondičního trenéra, to se povedlo v osobě Ríši Vaďury.

V přípravě nás čeká několik zajímavých soupeřů, kteří jako celek tvoří SUMMER TOUR 2022. Můžete nám tuto akci trochu přiblížit?
V rámci každého přípravného období hledáme soupeře v okolních zemích, nejlépe přední týmy tamních soutěží. Složení přípravy je skvělé, jsou tam kluby, co hrají Champions league. Letos nám to vyšlo tak, že všechny týmy mají přijet k nám a tak jsme se rozhodli udělat v našem okolí takovou reklamu, propagaci ženského fotbalu a hrajeme na různých místech na Moravě. Věřím, že přijde v jednotlivých městech hodně lidí, my předvedeme kvalitní fotbal a pomůžeme tak zvyšovat zájem o ženský fotbal.

l3c03pm45kiuuer

Máte relativně mladé mužstvo, přesto tým dokáže v zápasech herně konkurovat pražským S. Jak vnímáte negativní bilanci s těmito soupeři? Bude pro Vás jeden z cílů začít loupit body s „pražskou dvojkou“?
Ve Slovácku máme dlouhodobě mladé mužstvo, často máme nejvyšší zastoupení hráček v reprezentaci U19 ze všech klubů, na letošním Euru jsme jich měli 5. Bohužel se nám to nedaří přetavit do A reprezentace. Během posledních 4 let jsem výsledky mužstva sledoval, tým viděl i několikrát naživo a jak se Spartou nebo Slavií byly úseky hry, kdy jsme se skutečně soupeřkám vyrovnaly, ale nevybavuji si, že by z toho někdy byl aspoň jeden bod a přece jen, je fotbal o výsledcích. Proto samozřejmě věřím, že to změníme, budeme podávat kvalitní výkony a uhrávat body i se Spartou a Slavií.

V ČR proběhlo EURO WU19, ne kterém za reprezentaci WU19 hrálo také pět hráček Slovácka. Co říkáte na jejich výkony a také na celkový výkon našeho týmu?
Na vlastní oči jsem viděl pět zápasů na Euru a vlastně se potrvdilo, co se očekávalo. Momentálně ČR za světem zaostává. Jsem rád, že Slovácko mělo tak početné zastoupení v týmu, výkony hráček je těžké hodnotit, jelikož reprezentace se prezentuje odlišným pojetím než klub. Myslím si, že měli navíc, stejně jako celý tým.

Tým skončil znovu na třetím místě v tabulce. Jaké jsou předsezónní cíle do příští sezony? Jde to posunout ještě výš?
Slovácko končí pořád třetí, aspoň co si za poslední roky pamatuji… Vždy máme velký náskok před čtvrtým týmem a bohužel i velkou ztrátu na tým druhý. Hráčky a vlastně všichni na Slovácku si přejí, aby se to změnilo tím pozitivním směrem, abychom zažili výraznější sezónu, hrajeme na třech frontách (Liga, Liga Mistryň a domácí pohár). To jsou celkem 3 soutěže a v každé je potřeba udělat výraznější výsledek než v uplynulé sezóně. Hráčky máme dobré, ale musí pro úspěch dělat více a to nejen na hřišti, ale i mimo hřiště. Nesmí zůstat jen u slov, důležité budou činy. Každý kdo přijde na stadion, musí vidět, že hráčky jsou lepší, než byly. A náš týmový výkon je kvalitnější.