Hráčky Slovácka na úvod Summer Tour remizovaly s maďarským Györem

IMG_7721mm

Hráčky Slovácka absolvovaly v rámci letní přípravy Summer Tour 2022 první přátelské utkání proti maďarskému týmu Györi ETO. Druhý celek uplynulé sezony maďarské ligy vedl už 0:2. Po kontaktní brance Anety Poláškové o konečné remíze rozhodla proměněnou penaltou Eliška Janíková, a tak se obě mužstva rozešla smírně 2:2.

V rámci letní přípravy jsme pro Váš region připravili špičkový mezinárodní ženský fotbal a první zastávkou byl v sobotu stadion v Mutěnicích Pod Búdama, kde se odehrálo přátelské utkání s vicemistrem Maďarska.

Lépe do utkání vstoupil hostující tým, který se prezentoval velmi aktivním a sebevědomím výkonem, jenž korunoval ve 20. minutě první brankou. 0:1

O dalších devět minut se měnilo skóre v neprospěch našeho týmu znovu a bylo to 0:2.

Zavčasu tým Slovácka dokázal zareagovat na nepříznivý vývoj, který před koncem poločasu po individuální akci Anety Poláškové snížil na 1:2!

V druhém poločase už se jednalo o velmi vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách, ale střelecky už se prosadila pouze kapitánka našeho mužstva Eliška Janíková z pokutového kopu a skóre tak upravila na konečných 2:2.

Právě střelkyně poslední branky Slovácka komentovala první týden přípravy a utkání pro klubový web:

Přípravu jsme zahájily v pondělí, absolvovaly jsme fyzické testy a celkově byl týden takový rozjíždějící. Tréninkový cyklus jsme zakončily v sobotu zápasem, který neprobíhal úplně podle našich představ. Především v prvním poločase se nám nedařilo držet míč a neplnily jsme taktické věci“.

„Ve druhém poločase se to zlepšilo, a tak jsme zvládly alespoň vyrovnat. Zápas nám ukázal, že je před námi ještě spousta věcí, které je potřeba vyladit do ostrých zápasů“.

Eliška Janíková byla společně s dvojicí Klára Waltrová a Nela Krejčířová těmi hráčkami, které v našem klubu prodloužily smlouvu.

Za prodloužení smlouvy na Slovácku jsem ráda, zlepšily se nám tady podmínky pro kvalitní tréninkový proces a cítím se tady zkrátka jako doma, dodala Janíková vyhlížející další přípravné utkání v rámci Summer Tour 2022.

„Již tuto sobotu hrajeme ve Velkých Bílovicích proti polskému týmu Czarni Sosnowiec. Utkání budeme chtít určitě zvládnout lépe a zvítězit. Doufám, že nás přijdou podpořit i fanoušci z okolí a povede se nám tak udělat dobrou reklamu ženskému fotbalu“.

Všechny fanoušky Slovácka tedy zveme na druhé přípravné utkání Summer Tour, které se odehraje v sobotu 23.7 na hřišti ve Velkých Bílovicích od 15:00.

iyii7man4tuhafr

Vstupenky na jednotlivá utkání můžete koupit online:

Zakoupením vstupenky podpoříte tým žen 1. FC Slovácko před novou sezonou, ve které nás mimo domácí soutěže čeká již 18. srpna v Trondheimu kvalifikační předkolo Ligy Mistryň.