Michaela Dubcová přestoupila do AC Milán!

01

O senzační přestup do italského velkoklubu se postarala nejlepší střelkyně našeho mužstva minulé sezony Michaela Dubcová, která se stěhuje na štaci do AC Milán. V Itálii již Michaela působila v sezoně 2019/2020, kde oblékala dres Sassuola. Po sezoně se vrátila zpět do Slovácka, ve kterém se celkově umístila na třetím místě v tabulce střelkyň a nyní podepsala v Itálii dvouletý kontrakt. 

Do AC Milán se nepřestupuje každý den. Jednalo se o nabídku, která nejde odmítnout?

Ano, přesně tak. Samozřejmě vždycky je nějaké zvažování, ale v tomto případě se jedná o nabídku, která přijde třeba jen jednou za život, takže jsem byla poměrně rychle rozhodnutá.

Jaké jsou tvé první dojmy z nového působiště?

Dojmy jsou zatím velmi dobré. Zázemí na trénování je tu výborné. Máme tréninkové centrum společně s mládeží, ale dopoledne je vyhrazené pouze pro nás – ženský tým. Je tu několik hřišť, velká posilovna s veškerým vybavením, fyzio místnosti atd. Také tu máme početný realizační tým, takže péče je tu na té nejvyšší úrovni.

S jakým cílem jdeš do AC Milán?

Chci využít toho, že mám možnost se každý den zlepšovat a růst jako hráčka. Samozřejmě by bylo úžasné se probojovat do sestavy, ale konkurence je obrovská, a proto budu postupovat spíše krok po kroku a dělat své maximum a uvidím, na co to bude stačit.

Italskou ligu už si zažila v Sassuolu. V čem vidíš největší rozdíl oproti naší lize?

Upřímně asi ve všem. Ať už se jedná o prestiž, která je zde daleko větší. Italové tu ženský fotbal berou na úplně jiné úrovni, mají tu předzápasové studia v televizi, zapálené fanoušky, kteří si třeba i po tréninku jdou pro podpis atp. A především kvalita a vyrovnanost ligy. Zápasy jsou tu daleko vyrovnanější, intenzita a tempo je vyšší, je tu více kvalitnějších hráček.

Znovu se v týmu potkáš se svoji sestrou. V čem je to kouzlo, že se opět potkáte spolu v novém působišti?

Neřekla bych úplně kouzlo, ale spíš hodně štěstí. Jsme za to moc rády, že se to povedlo uskutečnit a zase si spolu můžeme zahrát. Dokonce v tak velkém klubu, čímž se nám vlastně splnil náš dětský sen.

Jak hodnotíš uplynulou sezonu ve Slovácku?

Sezonu hodnotím celkem dobře. Začali jsme ji Ligou mistryň, kde jsme uhráli skvělé výsledky s kvalitními týmy a nebyli jsme daleko od postupu. V lize jsme skončili tradičně třetí, takže takový standart. Ovšem po Lize mistryň jsem doufala, že se konečně dotáhneme na pražské S, což se úplně nepovedlo.

Jaké vidíš šance našich holek v Trondheimu proti Minsku? Budeš fandit na dálku?

Určitě budu fandit. Myslím, že šance jsou daleko větší než minulý rok, kde jsme dostaly francouzské Bordeaux. Takže doufám, že se to holkám povede a věřím v to, že postoupí.

Míši děkujeme za odvedenou práci ve Slovácku a přejeme hodně fotbalových úspěchů!