Slovácko porazilo s přehledem rakouský Sturm Graz!

1111

V posledním utkání Summer Tour se hráčky Slovácka dočkaly prvního vítězství. Svěřenkyně trenéra Vlachovského využily výborného vstupu do utkání a na hřišti v Břeclavi nakonec zvítězily nad rakouským celkem Sturm Graz 3:0.

Úvod utkání patřil Slovácku a už ve 2. minutě otevřela skóre střelou z dálky Aneta Polášková.  1:0

Ve 4. minutě došlo ve vápně Grazu k faulu a pokutový kop s přehledem proměnila Tamara Morávková.  A bylo to 2:0!

V následujících šancích prvního poločasu se opět objevily hráčky Slovácka, ale bohužel to k další brance to nevedlo.

V druhém poločase začalo lépe Slovácko. Střela Aleny Pěčkové jen těsně minula branku rakouské svatyně. Následně se hra vyrovnala, ovšem hostující tým branku nepřidal, a tak se měnilo skóre opět u našeho mužstva. K míči se dostala Karolína Bayerová, která nedala brankářce hostů šanci a zvýšila na 3:0!

V 82. minutě orazítkovala tyč hostující branky střelou nová posila Haickley Bicknell, ale na konečném stavu 3:0 pro Slovácko to nic nezměnilo.

Utkání pro klubový web hodnotil hlavní trenér Petr Vlachovský:

Měli jsme skvělý vstup do utkání a už v 5. minutě jsme vedli 2:0. Do 15. minuty zápasu jsme měli spousty zakončení, velmi dobře napadali a získávali jsme míče na soupeřově polovině. Bohužel kolem 25. minuty nastal ve hře obrat.  Ne že by nás soupeř přehrával, ale individuální výkony některých hráček šly rapidně dolů, kvalita hry trpěla a prezentovali jsme se hrozným fotbalem.

Vysvobodila nás až poločasová přestávka, hra po změně stran získala větší řád, neztráceli jsme tolik míčů a vytvářeli si střelecké příležitosti. Neproměněné šance byly největším negativem druhého poločasu. Zápas jsme sice zaslouženě vyhráli, nesmíme si však v budoucnu dovolit takový výpadek jako v tomto utkání.