Ženy porazily Duklu Praha 5:0

aIMG_4658a

Ženský tým Slovácka porazil hráčky Dukly Praha 5:0, když se o dvě branky postarala Aneta Polášková, další přidala Sabina Střížová, Hailey Bicknell a Jana Žufánková.

Hráčky Slovácka začali utkání s Duklou Praha z ostra. Hned ve druhé minutě vystihla rozehrávku brankářky Kubíkové Aneta Polášková, ale k tomu, aby skórovala, jí ještě kousek chyběl. Co se však nepovedlo Anetě Poláškové, dokonala v páté minutě Sabina Střížová, která si připravila míč, za hranicí šestnáctky napřáhla ke střele a Kubíková lovila poprvé míč ze sítě. – 1:0

O chvíli později zkoušela střelou z dálky Denisa Jonášová napodobit Sabinu Střížovou, ale její pravačka nebyla tak přesná. Poté se začala Dukla lehce osmělovat, jenže veškerou její snahu utnula ve dvanácté minutě akce Slovácka, kdy Aneta Polášková zatáhla míč na pravé straně do vápna, naservírovala jej Hailey Bicknell, která uklízela k tyči. – 2:0

Podobnou situaci si mohla Hailey Bicknell zopakovat po pár minutách. Přímý kop rozehrála Denisa Jonášová přesně na kopačky Američanky, ta si jej přehodila na levou nohu a brankářka Kubíková se musela hodně natahovat, aby střelu k tyči vytáhla. Hostující brankářka se zaskvěla i proti Janě Žufánkové, proti jejíž střele vyběhla a zlikvidovala ji. To už se jí však nepovedlo ve třiadvacáté minutě, kdy Jana Žufánková přiklepla míč Anetě Poláškové, ta vyslala křižnou střelu přesně za háčky. – 3:0

Po dalších pěti minutách potáhla míč Natálie Trčková až do vápna, kde ji faulovala Nedvědová a Laura Bielikova dostala možnost zahrávat pokutový kop, který se jí příliš nevyvedl a poslala jej přímo do středu branky k nohám gólmanky Kubíkové.

Těsně před poločasem, se po úniku Jany Žufánkové po pravé straně dostala ke střele nejprve Laura Bielikova a posléze i Hailey Bicknell, ale ani jedna neprostřelila brankářku hostů.

Vstup do druhého poločasu se nesl především ve znamení kombinace Slovácka. V šedesáté minutě si navedla míč z pravé strany do vápna aktivní Jana Žufánková, zkusila vystřelit, jenže její dělovku opět lapila Kubíková. Svou aktivitou dělala problém i Tamara Morávková, unikla obránkyním pražského týmu a zastavil ji až nedovolený zákrok Pražienkove, po němž nezbylo rozhodčí Adámkové nic jiného, než vytáhnout červenou kartu a tým z Julisky dohrával v deseti.

V 75. minutě se dostala ke střele z šestnácti metrů Laura Bielikova, které to však dnes moc nepálilo, i tentokrát mířil její pokus do středu branky. O minutu později se už projevila přesilovka Slovácka. Obránkyně Nedvědová napálila míč do Tamary Morávkové, ten se odrazil k Anetě Poláškové, která překonala krásným lobem Kubíkovou. – 4:0

Chvíli před koncem duelu se konečně dočkala i Jana Žufánková. Navedla míč z levé strany a na její střelu placírkou na zadní tyč už brankářka Dukly neměla šanci dosáhnout. – 5:0

Dukla tedy odjela z Uherského Hradiště s prázdnou a Slovácko je stále stoprocentní.

Sestava Slovácka: Bednaříková (K) - Trčková, Ohlídalová, Jelínková (51' Bláhová), Pěčková (46' Janků) - Bielikova, Bicknell (46' Janíková), Jonášová - Střížová (56' Morávková), Polášková, Žufánková

Branky: 5' Střížová, 12' Bicknell, 23' a 76' Polášková, 86' Žufánková