Pokračuje liga žen, na Slovácko přijede Slovan Liberec

aIMG_4847

Osmým kolem pokračuje o víkendu nejvyšší ženská ligová soutěž. Slovácko čeká nedělní souboj se Slovanem Liberec, který se odehraje od 14:30 v Kunovicích na Bělince.

Slovácko už se v tomto ročníku se Slovanem Liberec jednou potkalo, když naše hráčky zamířily pod Ještěd v polovině září k dohrávce první kola 1. ligy žen. Těžké utkání hrané v Hrádku nad Nisou tým trenéra Vlachovského zvládl vítězně v poměru 2:1, když první branku duelu vstřelila Sabina Střížová, po poločase srovnala hostující Sparťanka v dresu Liberce Karolína Křivská a zápas rozhodla svojí trefou třináct minut před koncem Nela Krejčířová. „S Libercem jsme letos už hráli a u nich to bylo velmi náročné utkání s příznivým výsledkem pro nás,“ vzpomíná trenér Petr Vlachovský.

A s jakými plány půjdou tentokrát do zápasu jeho svěřenkyně? „Po měsíční pauze máme za sebou úspěšně zvládnuté utkání s Duklou. Budeme se i s Libercem snažit o aktivní pojetí a v naší hře rozhodně nic měnit nebudeme. Hráčky mají za poslední dva týdny v nohou dvě přípravná utkání a ligové souboj s Duklou, přičemž jsme ve všech podali dobrý výkon, do utkání tedy půjdeme v dobrém rozpoložení.“

Po nedělním střetnutí s Duklou však není jisté, jestli bude mít trenérský tým k dispozici všechny své podřízené. „Pravděpodobně nám budou některé hráčky chybět kvůli zranění. Kádr je však letos hodně široký a hlavně kvalitní, takže si s absencemi určitě poradíme,“ říká s jistotou kouč ženského týmu.

Slovan Liberec se nachází v tabulce na čtvrtém místě, jeho hráčky si připsaly v sedmi zápasech 12 bodů, mají bilanci 4-0-3 a skóre 14:8. Slovácko je o příčku výš, tedy na třetí pozici. Po odehrání pěti duelů máme 15 bodů, bilanci 5-0-0 a aktivní skóre 19:3.