V Horních Heršpicích se hraje derby, Slovácko se tam střetne s Lokomotivou

IMG_0423

Peloton ženské fotbalové ligy pokračuje o tomto víkendu další etapou. Slovácko čeká moravské derby v Horních Heršpicích, kde v sobotu od 11 hodin nastoupí k souboji s Lokomotivou.

Po nedělním zápase se Slovanem Liberec, v němž jsme remizovali 1:1, nebyl trenér ženského týmu Petr Vlachovský příliš spokojený a po svých svěřenkyních bude chtít nápravu. „Utkání s Libercem jsme si rozebrali na videu, nesehráli jsme povedený zápas, proto máme v Brně co napravovat, jak po herní, tak i výsledkové stránce,“ přiznává kouč a uvědomuje si náročnost sobotního střetnutí v Brně: „V srpnovém zápase jsme Heršpice porazili gólem z poslední minuty, i proto si myslím, že nás čeká těžké utkání.“

Ve zmiňovaném prázdninovém souboji v Kunovicích, kde v zápase druhého ligového kola vyhrálo Slovácko 3:2, se vítězství nerodilo lehce. První poločas se odehrával ve znamení nepřesností a hra se převážně přelévala mezi šestnáctkami. Aktivitou hýřila především Sabina Střížová, která se nejprve dostala do šance sama a posléze vybídla ke skórování i Karolínu Bayerovou, ta však zakončovala nepřesně. Svou šanci nevyužila následně ani Klára Bláhová a Alena Pěčková, což přineslo v poločase bezbrankovou remízu. Druhý poločas už byl pro oko fanouška pohlednější, protože padaly branky. Nejprve šla do vedení Lokomotiva, když se podařilo Alžbětě Chlumová na druhý pokus prostřelit Barboru Růžičkovou, po pěti minutách srovnala střelou z dálky Sabina Střížová a po chvíli šlo dokonce Slovácko do vedení, protože se ujala střela Nely Krejčířové. Brňanky dokázaly odpovědět brankou Anety Malatové, ale konečnou podobu výsledku nakonec dala Aneta Polášková, jejíž branková hlavička spustila na Bělince euforii.

Aktuálně se tým z Horních Heršpic nachází v tabulce ženské ligy na pátém místě, když si hráčky Lokomotivy doposud připsaly devět bodů za vítězství s Viktorií Plzeň, Duklou Praha a ostravským Baníkem. Hráčky z druhého největšího města mají negativní bilanci 3-0-5 i skóre v poměru 11:19. Slovácko se drží na třetí příčce se ziskem 16 bodů, bilancí 5-1-0 a skóre 20:4. V sobotu může dojít i na souboj střelkyň, neboť se brněnská Lucie Lišková dělí o pátou pozici v tabulce nejlepších střelkyň s naší Anetou Poláškovou.