Slovácko zvládlo bitvu na moravském poli

aIMG_5351

Slovácko dokázalo zvítězit v Horních Heršpicích a připsalo si další tři důležité body do ligové tabulky. Výhru v Brně zajistily svými brankami Nela Krejčířová, Tamara Morávková, Sabina Střížová a v nastaveném čase skórovala i Aneta Polášková, nejlepší střelkyně týmu.

Do první z velkých příležitostí se propracovala po čtvrthodině hry Alena Pěčková, ale v této situaci byla ještě brankářka Jílková pozorná. O pár vteřin později již tolik štěstí neměla, když z pravé strany dostala přesný centr Nela Krejčířová, poslala jej do protipohybu brněnské gólmanky a Slovácko šlo do vedení. - 0:1

Klidnější průběh utkání se pokusila zajistit o pět minut později hostujícímu týmu Tamara Morávková, když se nejlépe zorientovala ve skrumáži v pokutovém území Lokomotivy a přidala pro Slovácko druhou branku. – 0:2

Po zajímavém úvodu Slovácko převážně drželo míč a kombinovalo ve středu hřiště a další nebezpečnou akci předvedlo až deset minut před konce prvního poločasu, když se po centru Aleny Pečkové probojovávala k míči Klára Waltrová, ale nedokázala na něj dosáhnout.

Po nástupu do druhé půle ke střele v pokutovém území dostala Tamara Morávková, ale ani na dvakrát nedokázala navýšit skóre. Na druhé straně hřiště následoval rychlý brejk Lokomotivy, na jehož konci se objevila odchovankyně Slovácka Jolana Ježková a snížila. -  1:2.

Po rozehrávce se k míči dostala aktivní Tamara Morávková, která byla ostře faulovaná. Po ošetření si míč postavila kapitánka Eliška Janíková, na jejíž centr dokázala nejvýše vystoupat Sabina Střížová a hlavou překonala brankářku Jílkovou. – 1:3

Poté následoval festival zahozených šancí. Karolína Bayerová po samostatném průniku trefila pouze pravou tyč brněnské branky, Sabinu Střížovou dokázala Jílková vychytat a poté, co Jana Žufánková vybojovala v šestnáctce míč zasahovala opět gólmanka Lokomotivy, které míč vypadl a dorážka Anety Poláškové letěla do ochranné sítě nad brankou. Následovala akce Karolíny Bayerové, ta našla zpětnou přihrávkou Nelu Krejčířovou, proti níž opět zasáhla Jílková, která se o pár minut později dokázala natáhnou i proti hlavičce Jany Žufánkové.

Když už se všichni chystali do šaten, rozjela ještě jednu akci Karolína Bayerová, jejíž nadýchaný centr uklidila hlavou do sítě Aneta Polášková. – 1:4

Slovácko si na cestu z Brna přibalilo důležité tři body, které mohou mít, při remíze Sparťanek na hřišti Dukly Praha, vysokou hodnotu.

Hodnocení utkání

Trenér Petr Vlachovský: „Zápasy v Heršpicích pro nás bývají vždy těžké, soupeřky v nich prokazují vysoký charakter i dnes jsem očekával těžký zápas. On i byl, ale svým způsobem i díky nám, jelikož jsme selhali v koncovce. Právě mraky neproměněných šancí a špatných finálních řešení nás připravilo o výraznější výsledek. Na druhou stranu to bylo pro mě nejpovedenějších 90 minut v letošní sezóně. Hráčky hrály velmi jednoduchý účelný fotbal, v defenzivě až na jedno zaváhání velmi zodpovědný výkon, směrem dopředu jsme byli hodně nebezpeční.“

Lokomotiva Brno Horní Heršpice - 1.FC Slovácko 1:4

Branky: 50' Ježková Jolana - 16' Krejčířová Nela, 20' Morávková Tamara, 55' Střížová Sabina, 90' Polášková Aneta

Sestava Slovácka: Bednaříková - Trčková, Sedláčková (66' Ohlídalová), Janků, Pěčková - Janíková (K) (66' Bielikova), Krejčířová (78' Jonášová), Morávková (56' Bayerová) - Střížová, Waltrová (66' Polášková), Žufánková