Ženy přehrály Baník. Více branek přineslo zlepšení ve druhém poločase

IMG_6461 (2)
5 : 0
Ostrava Ostrava

Progress of the match

První polovina duelu 1. ligy žen mezi Slováckem a Baníkem Ostrava byla plná nepřesností, ale ve druhém poločase už naše hráčky zabraly a hostující fotbalistky přehrály. Branky střílela Kristýna Janků, dvakrát Aneta Polášková, Sabina Střížová a Tamara Morávková.

Průběh utkání

Slovácko zažilo fantastický vstup do utkání s Baníkem Ostrava. Hned ve čtvrté minutě zápasu rozehrála Denisa Jonášová rohový kop na Lauru Bielikovou, která posunula na Kristýnu Janků a levá obránkyně vyslala střelu levačkou na ostravskou branku, na níž neměla šanci brankářka Škrabalová dosáhnout. -1:0

Po zbytek prvního poločasu ještě následovaly další šance domácího výběru, které však už gólové nebyly. Nejprve se snažila dosáhnout Karolína Bayerová na centr Natálie Trčkové, ale chybělo jí pár centimetrů. V další situaci Karolína Bayerová poslal do šance Sabinu Střížovou, jejíž dvě zakončení dokázala zblokovat hostující obránkyně.

Po pár minutách byla opět v akci mladá Slovenka, když tentokrát po centru z pravé strany zavírala zadní tyč, ale ve skluzu a tváří v tvář proti brankářce Škrabalové přestřelila. Do poločasu ještě pronikla do vápna Kristýna Janků, posunula na Denisu Jonášovou, ta přiklepla před branku na Anetu Poláškovou, která však byla zády k brance a o balon ji připravila brankářka Škrabalová. Její skluz dopravil míč těsně za šestnáctku, odkud jej z první poslala zpět na branku Karolína Bayerová, jejíž technický pokus skončil na břevně. Po odrazu od břevna prodloužila kopačák ven z velkého vápna Aneta Polášková, někde na dvaceti metrech si jej našla Laura Bielikova. Po Lauřině dělovce do tyče je velmi pravděpodobné, že se ještě nyní branková konstrukce třepe.

Po přestávce začaly aktivněji hráčky Baníku, ale po úvodní pětiminutovce převzaly otěže zápasu opět do svých rukou domácí fotbalistky. Nejprve protáhla brankářku Škrabalovou střídající Tamara Morávková, ale její střela skončila přibližně metr od branky.

Z další akce však už Slovácko skórovalo. Hostující brankářka rozehrála přímý kop nakrátko, na jednu z obránkyň, ta ji míč vrátila mírně rozskákaný, Škrabalová jej netrefila dobře a na Anetu Poláškovou při zakončení čekala prázdná branka. – 2:0

Po dalších deseti minutách vybojovala míč na šestnáctce Sabina Střížová, předložila jej k nohám osamocené Anety Poláškové a Ostravanky inkasovaly potřetí. – 3:0

V sedmasedmdesáté minutě dostala balon napravo Sabina Střížová, navedla si jej do středu hřiště, odkud vyslala technickou střelu levačkou do šibenice, na níž byla Karolína Škrabalová logicky krátká. – 4:0

V dalším průběhu zápasu se pokoušela prosadit několika střelami ze střední vzdálenosti Tamara Morávková, do zakončení v malém vápně po centru Sabiny Střížové se nedostala Klára Waltrová. Poté to znovu vzala do svých rukou nebo spíše na své kopačky Tamara Morávková. Její technický obstřel z levé strany skončil za háčky ostravské branky a stanovila tak konečnou podobu výsledku. – 5:0

Hodnocení zápasu

Sabina Střížová: "Druhá půle byla mnohem lepší než ta první. V první polovině utkání jsme si nedokázaly dát přesné přihrávky a dostat se do zakončení, ale v té druhé už se nám to celkem dařilo. Při svém gólu jsem si míč vedla na branku, zasekla jsem si jej na levačku, vystřelila a padlo to do šibenice, takže jsem ráda."

Trenér Petr Vlachovský: "Sice jsme vyhráli, ale já moc spokojený nejsem, protože si myslím, že finální fázi neřešíme dobře. Máme situace ve vápně nebo kolem vápna třeba čtyři na tři nebo tři na dvě a my jich strašně málo vyřešíme dobře. Tyto situace jsme celých čtrnáct dnů tvrdě trénovali, přesto je to stále naše velmi slabá stránka. Za vítězství jsme rádi, výsledek byl jasný, ale víme, na čem máme pracovat, protože je to dlouhodobý problém, který se bohužel nelepší."

1.FC Slovácko - FC Baník Ostrava 5:0

Branky: 4' Janků Kristýna, 57' Polášková Aneta, 68' Polášková Aneta, 78' Střížová Sabina, 83' Morávková Tamara

Sestava Slovácka: Růžičková - Trčková (46' Pěčková), Sedláčková (K)(46' Ohlídalová), Bláhová, Janků (46' Valášková) - Bielikova, Krejčířová, Jonášová - Bayerová (46' Morávková), Polášková (70' Waltrová), Střížová