Ženy v poháru rozstřílely Zlín

aIMG_7889

Slovácko si s přehledem poradilo ve 3. kole Poháru žen FAČR s druholigovým FC Trinity Zlín v poměru 12:0. Čtyři branky vstřelila Aneta Polášková, dva zásahy zaznamenala Tamara Morávková, Denisa Jonášová a Jana Žufánková, jednou se radovala Klára Bláhová i Sabina Střížová.

Průběh utkání


V úvodu zápasu se oba týmy spíše poznávaly. Slovácký brankostroj odstartoval po deseti minutách, kdy poslala dlouhý míč za obranu domácích Nikola Sedláčková, ten dostihla Jana Žufánková a přesným centrem vybídla Anetu Poláškovou ke skórování. Nejlepší ligová střelkyně Slovácka takovou nabídku neodmítla.

Po čtvrt hodině hry byla na správném místě ve vápně Zlína Klára Bláhová a centrovaný míč z levé strany uklidila hlavou do sítě.

 O minutu později přišla situace podobná první brance. Dlouhý míč za obranu domácích, Jana Žufánková jej naservírovala před branku, kde se tentokrát pohybovala Tamara Morávková, která s přehledem zakončila.

Odměnu za svoji aktivitu dostala Jana Žufánková ve třiadvacáté minutě, kdy byla u balonu na levé straně Aneta Polášková, poslala přihrávku před branku, tu nezvládla odklidit do bezpečí obránkyně Rozsypalová. Za zády domácí obránkyně číhala právě Jana Žufáková, která tak dostala možnost zapsat se do statistik.

Za další tři minuty dostala na malé vápno centrovaný balón Aneta Polášková, chystala se na zakončení, ale míč netrefila. Ten se odrazil od její stojné nohy a dokutálel se až za čáru a Aneta zaznamenala druhou branku v zápase.

Aneta Polášková stihla ještě do poločasu zkompletovat hattrick. Při zdlouhavé rozehrávce zlínských defenzivních hráček vystihla jednu z přihrávek, postupovala sama na brankářku Matlachovou, které udělal kličku a zakončovala do prázdné.

Statistiky prvního poločasu uzavřela v poslední minutě svojí druhou brankou a celkově sedmou brankou utkání Tamara Morávková.

Pokud doufaly fotbalistky z krajského města, že se po přestávce příděl branek zastaví, tak je uvedla v omyl hned na startu druhé půle střídající Denisa Jonášová, která přidala osmou branku našeho týmu. Přibližně po další čtvrt hodině skóroval podruhé v zápase Jana Žufánková.

Ve dvaasedmdesáté minutě změnila číslo na světelné tabuli, jež ukazující počet vstřelených branek hostů na dvouciferné Aneta Polášková. To navedla míč do šestnáctky Alena Pěčková, přesným centrem našla Anetu Poláškovou, která zakončovala hlavou naprosto přesně.

Jedenáctou branku našeho týmu přidala Denisa Jonášová, která postupovala z mírného úhlu a v pravou chvíli poslal míč na branku tak, že couvající domácí brankářka nedokázala zasáhnout.

V devadesáté minutě dostala krásnou přihrávku do vápna Sabina Střížová, vyslala střelu do protipohybu brankářky a uzavřela skóre pohárového utkání.

Hodnocení utkání


Trenér Petr Vlachovský: „Už od začátku zápasu byl mezi týmy viditelný rozdíl. Dokázali jsme využít vysunuté obrany soupeřek a měli spousty šancí, které jsme i proměnili. S přístupem hráček i s jejich výkonem jsem spokojený.“

FC Trinity Zlín - 1.FC Slovácko 0:12


Pohár žen FAČR - 3. kolo

Branky: 10' Polášková Aneta, 16' Bláhová Klára, 17' Morávková Tamara, 23' Žufánková Jana, 26' Polášková Aneta, 37' Polášková Aneta, 45' Morávková Tamara, 48' Jonášová Denisa, 64' Žufánková Jana, 72' Polášková Aneta, 81' Jonášová Denisa, 90' Střížová Sabina

Sestava Slovácka: Bednaříková - Trčková (46' Pěčková), Sedláčková, Bláhová (46' Ohlídalová), Valášková - Janíková (K)(46' Krejčířová), Bielikova (46' Jonášová), Morávková (46' Střížová) - Waltrová, Polášková, Žufánková