Slovácko doma remizovalo se Sigmou 0:0

ND5_2883
Slovácko Slovácko
0 : 0
Olomouc Olomouc

Statistiky zápasu

Yellow cards

50. Patrik Brandner – Slovácko

Home team line-up – Slovácko

Filip Nguyen, Petr Reinberk, Michal Kadlec, Stanislav Hofmann, Jan Kalabiška, Marek Havlík, Vlastimil Daníček, Daniel Holzer (81. Merchas Doski), Michal Trávník (57. Seung-Bin Kim), Patrik Brandner (57. Ondřej Šašinka), Ondřej Mihálik (81. Michal Kohút)

Opponent team line-up – Olomouc

Jakub Trefil, Ondřej Zmrzlý, Lukáš Vraštil, Vít Beneš, Jakub Pokorný, Mojmír Chytil (90. Lukáš Greššák), Denis Ventura (90. Tomáš Zlatohlávek), Antonín Růsek (81. Jakub Matoušek), Jan Navrátil (62. Jan Fortelny), Pavel Zifčák, Radim Breite

Progress of the match

Slovácko bodovalo i ve druhém jarním kole. Domácí utkání se Sigmou Olomouc skončilo bezbrankovou remízou. 

Nebezpečněji začali hosté, kteří ve slunečném, ale chladném dni prověřili Nguyenovu pozornost pokusem Chytila. Hra se pak přelévala ze strany na stranu bez zjevnější šance. Nguyena ohrozil tečí centru Zifčák, ale míč šel nakonec do zámezí.

Velkou šanci měli naše barvy po necelé půlhodině hry, kdy Holzer chytrým centrem hledal Brandnera před brankou. Útočící hráč se sápal po míči, ale v nepřehledném souboji se dvěma obránci skončil na zemi.

Emoce před poločasem rozproudila situace před brankou Slovácka. Hosté dostali míč do sítě, ale ukázalo se, že šlo o ofsajdovou situaci.

Ve druhém poločase Slovácku pomohlo dvojité střídání, hru oživili Šašinka s Kimem. Reinberk se dostal ke střele, ale trefil bránícího hráče, hlavička Mihálika šla těsně mimo. Následně Holzer poslal dobrý centr a Mihálik se už připravoval míč hlavou poslat do sítě. Nakonec centr lehce tečoval břevno a skončil mimo dosah slováckého útočníka.

V závěru utkání si Slovácko vypracovalo souvislý tlak. Ten vyústil v sérii standardních situací a nespočet centrů do vápna, jenomže efektivita ve vápně nám tentokrát chyběla a body jsme si se Sigmou rozdělili.