Slovácko začalo nadstavbu remízou v Plzni

7264EAB1-59CD-4CB2-8F6F-817AE0A3726B

Slovácko v napínavém zápase s Plzní dokázalo vybojovat bod. V prvním poločase gól nepadl, ale po pauze se děly věci. První udeřil domácí Hejda, na kterého odpověděl Kalabiška. Plzeň si rychle vzala vedení zpět Durosinmim, ale vzápětí zařídil remízu střídající Vecheta.

Moravanům se na začátku dařilo držet aktivní hru a rychle napadat plzeňské hráče, kteří tak často kazili kombinaci. První střílel Mosquera, ale mířil mimo.

Pak se dlouho nic nedělo, až po rohu Slovácka unikl na druhé straně Vydra a jeho sólový únik vychytal Nguyen. Holík o chvíli později mířil mimo. Obrovskou příležitost vypracoval následně Holzer, který ještě hledal Brandnera a míč minul branku o centimetry. 

Skóre se poprvé měnilo až po přestávce, kdy se ze standardky prosadil domácí Lukáš Hejda. Slovácko muselo dotahovat a opět zvýšilo aktivitu. Šanci měl Reinberk, ale jeho pokus ze strany se do branky nevešel. Pak Sinjavskij našel Trávníka, ale ani on míč do branky nedostal.

Radoval se paradoxně až Jan Kalabiška, který hlavou trefil centr Trávníka a Staněk jeho pokus neudržel v rukou.

Bylo vyrovnáno, jenomže ne na dlouho. Reinberk dokonce mohl otočit, ale v obrovské šanci neuspěl. A tak opět udeřila Plzeň. Nguyen vyrazil pokus Kaši, ovšem dorazil Rafiu Durosinmi. Odpovědi se domácí dočkali okamžitě, Filip Vecheta hlavou překonal Staňka po Petrželově centr. 

Závěr byl dramatický před oběma brankama, ale nakonec už gól nepadl a Slovácko si tak do tabulky připsalo jeden bod z úvodního utkání nadstavby.