Slovácko v Plzni vedlo, ale domácí po vyloučení zápas otočili

e3cvvqk6538icyq
Viktoria Plzeň Viktoria Plzeň
2 : 1
Slovácko Slovácko

Statistiky zápasu

Góly

23. Václav Jurečka – Slovácko

67. Jean-David Beauguel – Viktoria Plzeň

83. John Mosquera – Viktoria Plzeň

Yellow cards

39. Tomáš Chorý – Viktoria Plzeň

65. Václav Jurečka – Slovácko

73. Filip Nguyen – Slovácko

73. Petr Reinberk – Slovácko

86. Pavel Šulc – Viktoria Plzeň

90. Josef Divíšek – Slovácko

Red cards

45. Stanislav Hofmann – Slovácko

Home team line-up – Viktoria Plzeň

Aleš Hruška, Milan Havel (77. Radim Řezník), Luděk Pernica, Jakub Brabec, John Mosquera, Modou N'Diaye (76. Dominik Janošek), Pavel Bucha, Pavel Šulc, Adriel D. Ba Loua (83. Joel Ngandu Kayamba), Tomáš Chorý, Šimon Falta (58. Jean-David Beauguel)

Opponent team line-up – Slovácko

Filip Nguyen, Michal Tomič (62. Daniel Mareček), Stanislav Hofmann, Michal Kadlec, Jan Kalabiška, Vlastimil Daníček, Marek Havlík, Milan Petržela (61. Josef Divíšek), Lukáš Sadílek, Michal Kohút (46. Petr Reinberk), Václav Jurečka (69. Filip Vecheta)

Progress of the match

Utkání v Plzni začali lépe domácí, kteří nastoupili na modro-bílé aktivně. V úvodní desetiminutovce se ovšem žádná větší příležitost ani na jedné straně neurodila. V 16. minutě musel zasahovat Nguyen, který po závaru vytáhl dobrý zákrok proti Buchovi. Vynikající obranný zákrok předvedl také Daníček.

Slovácko úvodní nápor přestálo a samo udeřilo. Po krásné akci Petržely dostal míč do prázdné brány Václav Jurečka a proměnil šanci v gól. Plzeň vystupňovala tlak, ale střelu Ba Louy vychytal skvěle Nguyen, stejně jako pokus Buchy. Brankáři Moravanů pomohli skvěle bránící hráči v poli.

Poslední nápor přišel těsně před pauzou, kdy se do vápna prodral Havel, ale Nguyen dobře vyběhl a jen kontroloval, jak míč míří do vápna. Následně přišel faul Hofmanna na Ba Louu, za který po konzultaci s VAR obdržel červenou kartu. Slovácko tak čekal více než poločas v oslabení.

Druhý poločas tak začal dle očekávání útočnými snahami Plzně. Obrana je dokázala společně s Nguyenem dlouho efektivně řešit. Nakonec ovšem musela kapitulovat. Po akci Buchy se prosadil Jean-David Beauguel. Slovácko následně obdrželo i druhou branku, po rohovém kopu se prosadil Jhon Mosquera.

V závěru i v deseti modro-bílí usilovali o body. Ve vápně ovšem úřadovali stopeři Viktorie. Do velké šance se po centru Kalabišky dostal Mareček, ale jeho hlavičku vytáhl brankář Hruška. Slovácko poprvé v sezoně ztratilo body, prohrálo v Plzni 1:2.

Photo gallery

Photogallery – 3. kolo - FC Viktoria Plzeň - 1.FC SLOVÁCKO 2:1