Jan Kalabiška končí ve Slovácku

kali

Po šesti letech v modrobílém dresu odchází Jan Kalabiška.

Sedmatřicetiletý univerzál do klubu přišel na konci července 2018 a za svou kariéru zde odehrál 202 utkání, během nichž vstřelil 33 branek. Jeho výkony a nasazení na hřišti z něj udělaly klíčovou postavu týmu.

Jedním z nezapomenutelných momentů Kalabiškovy kariéry ve Slovácku bylo památné vítězství 4:0 nad pražskou Spartou v roce 2021. Svým gólem se výrazně podílel na tomto triumfu.

Dalším významným úspěchem bylo zisk MOL Cupu v květnu 2022. Ve finále Kalabiška odehrál celých 90 minut. Právě po faulu na něj v 10. minutě byla odpískána penalta, kterou následně proměnil Václav Jurečka. Tento moment byl klíčovým v cestě Slovácka za vítězstvím v poháru.

Kalabiška byl také důležitou součástí evropského tažení Slovácka. V utkání proti AIK Stockholm připravil rozhodující branku Vlasyi Syniavskemu, která zajistila výhru 1:0. V Evropské konferenční lize se dokázal prosadit třikrát - dvakrát proti Partizanu Bělehrad a jednou proti německému 1. FC Köln.

Honzo, děkujeme za tvé výkony ve Slovácku a přejeme hodně štěstí v novém působišti.