Gólman U17 Jakub Zavadil utrpěl při zápase poranění lebky. Podporu mu ve videu vyjádřil i Petr Čech

itpposg85rr6b0r

Hrozivě vypadající srážku viděli diváci při víkendovém zápase dorostu U17 mezi Slováckem a brněnskou Zbrojovkou. Talentovaný gólman Jakub Zavadil při jednom ze zákroků utrpěl proražení lebky a byl převezen do uherskohradišťské nemocnice. Následné vyšetření odhalilo krvácení do mozku, a tak byl Jakub převezen do Brněnské nemocnice, kde podstoupil operaci.

„Byla to nešťastná srážka a hrozivý moment. Jsme rádi, že operace proběhla bez komplikací a Jakub byl dnes propuštěn z nemocnice. Všichni v klubu na Jakuba myslíme a přejeme mu brzké uzdravení,“ řekl k incidentu šéftrenér mládeže Michal Kordula.

l3ji9zsqaz6b0r

Podpory se Jakubovi dostalo i od české reprezentační legendy Petra Čecha. Bývalý reprezentační gólman a nynější funkcionář londýnské Chelsea utrpěl v roce 2006 podobné poranění hlavy, po kterém se úspěšně vrátil mezi tři tyče.

„Ahoj Jakube, tady Petr Čech. Viděl jsem, že jsi utrpěl podobné zranění jako já, tak jsem tě chtěl pozdravit a popřát ti brzké uzdravení. Doufám, že se brzy vrátíš na hřiště. Ať se ti daří,“ říká ve videu pro Jakuba jedna z největších osobností českého fotbalu.