Dorost

SCM - sportovní centrum mládeže

Sídlo dorosteneckých kategorií je ve sportovním areálu Širůch ve Starém Městě. Ve čtyřech kategoriích (U16-U19 / r. 2006-2003) je celkem 90 hráčů. Všechny týmy hrají nejvyšší možné soutěže v České republice, což je jeden z hlavních cílů akademie. Těmi dalšími jsou výchova hráče pro A mužtsvo a pro reprezentační týmy. 

Výchovně vzdělávací proces

Klub spolupracuje s většinou středních škol v Uherském Hradišti. Výhodou spolupráce je možnost individuálního studijního plánu, který umožňuje hráčům trénovat i v dopoledních hodinách. Indinviduální studijní plán je důležitý zejména pro hráče, kteří jsou v reprezentacích. Nejčastěji hráči navštěvují Střední odbornou školu a Gymnázium ve Starém Městě. Škola nabízí mnoho studijních oborů, více na www.sosgsm.cz. Škola je vzdálena cca 200 metrů od tréninkového centra dorostu. V areálu školy se nachází Domov mládeže (www.sosgsm.cz/domov-mladeze), kde jsou hráči z větších vzdáleností ubytování. Na režim hráčů dohlíží vychovatel, který dohlíží zejména na plnění studijních povinností, na stravovací režim, regeneraci a plnění individuálních plánu v posilovně.

 

Tréninkový proces

Všechna mužstva trénují každý den v režimu pondělí až pátek. Jak již bylo zmíněno, hráči jsou pro potřeby tréninku uvolňováni i ze školní výuky (zejména z tělesné výchovy). V pondělí dopoledne je  na programu atletický trénink, zbylé dny jsou dopolední tréninky zaměřené na dovednosti hráčů. Na 4 týmy dorostu jsou k dispozici 2 kondiční trenéři na plný úvazek. Stejně tak mají hráči každý den 2 fyzioterapeuty. Regenerace probíhá na Hotelu Synot (wellness centrum), který je součástí sportovního areálu Širůch.
 

Hlavní trenéři dorostu

U19 Dominik Pěnička

U18 Miroslav Hlahůlek

U17 Petr Kundrt

U16 Michal Kalvach