Dorost

SCM - sportovní centrum mládeže

Sídlo dorosteneckých kategorií je ve sportovním areálu Širůch ve Starém Městě. Ve čtyřech kategoriích (U16-U19 / r. 2006-2003) je celkem 90 hráčů. Všechny týmy hrají nejvyšší možné soutěže v České republice, což je jeden z hlavních cílů akademie. Těmi dalšími jsou výchova hráče pro A mužtsvo a pro reprezentační týmy. V současné době (sezóna 2021/22) má Slovácko v širších kádrech reprezentací následující hráče:

U16 - Petr Meindlschmid, Simon Gabryš, Kristián Zelina

U17 - Jakub Daňhel, Jakub Zavadil

U18 - David Tomeška, Alexandr Urban

U19 - Maxim Stropsa, Martin Kudela, Filip Vecheta, David Šlechta

Výchovně vzdělávací proces

Klub spolupracuje s většinou středních škol v Uherském Hradišti. Výhodou spolupráce je možnost individuálního studijního plánu, který umožňuje hráčům trénovat i v dopoledních hodinách. Indinviduální studijní plán je důležitý zejména pro hráče, kteří jsou v reprezentacích. Nejčastěji hráči navštěvují Střední odbornou školu a Gymnázium ve Starém Městě. Škola nabízí mnoho studijních oborů, více na www.sosgsm.cz. Škola je vzdálena cca 200 metrů od tréninkového centra dorostu. V areálu školy se nachází Domov mládeže (www.sosgsm.cz/domov-mladeze), kde jsou hráči z větších vzdáleností ubytování. Na režim hráčů dohlíží vychovatel, který dohlíží zejména na plnění studijních povinností, na stravovací režim, regeneraci a plnění individuálních plánu v posilovně.

 

Tréninkový proces

Všechna mužstva trénují každý den v režimu pondělí až pátek. Jak již bylo zmíněno, hráči jsou pro potřeby tréninku uvolňováni i ze školní výuky (zejména z tělesné výchovy). V pondělí dopoledne je  na programu atletický trénink, zbylé dny jsou dopolední tréninky zaměřené na dovednosti hráčů. Na 4 týmy dorostu jsou k dispozici 2 kondiční trenéři na plný úvazek. Stejně tak mají hráči každý den 2 fyzioterapeuty. Regenerace probíhá na Hotelu Synot (wellness centrum), který je součástí sportovního areálu Širůch.


 

Hlavní trenéři dorostu

U19 Miroslav Hlahůlek

U18 Mgr. Pavol Mlynár UEFA PRO

U17 Bc. Jan Podolák UEFA PRO

U16 Bc. Dominik Pěnička UEFA “A”