Jan Palinek: Sehráli jsme tři přípravné zápasy s kvalitními soupeři. Trénovali a hráli jsme na přírodní trávě, což bylo nejpodstatnější

palinek

Ligový A-tým Slovácka včera uzavřel herní soustředění v chorvatském Umagu, kde odehrál tři přípravné zápasy (s Hajdukem Split 1:1, Budafoki MTE 0:1 a NK Bravo 2:1) a mohl pravidelně trénovat na přírpodní trávě.

„Sehráli jsme tři přípravné zápasy s kvalitními soupeři na přírodní trávě, což bylo nejpodstatnější, že jsme hráli a trénovali na přírodním povrchu, byť terény nebyly jednoduché, protože dost pršelo. Navzdory tomu to mělo, oproti umělé trávě, přidanou hodnotu,” hodnotí soustředěni v Chorvatsku asistent Jan Palinek.

Po remíze s Hajdukem Split Slovácko prohrálo s maďarským týmem Budafoki MTE 0:1. V posledním zápase nakonec Slovácko otočilo nepříznivý stav a zvítězilo 2:1.

„Výborný soupeř, který měl rychlý přechod do útoku s rychlostními typy hráčů, kteří byli navíc technicky velmi dobře vybavení. Podařilo se nám v závěru skóre otočit, čehož si ceníme,” říká Palinek, který věří, že mužstvo je na jaro připraveno a drobné nedostatky se podaří v týdnu doladit.

“Myslím, že po kondiční stránce jsme dobře připravení, i když letošní příprava byla krátká a svým způsobem specifická. V zápasech jsme si vytvářeli docela dost příležitostí, ale nebyli jsme produktivní podle našich představ. Ještě musíme nějaké věci doladit, což si snad sedne během těchto pár dní do startu jarní části ligy,” dodává Palinek.