Martin Svědík po zápase s Paksi FC

mehmtmar438icyq

Slovácko zakončilo herní soustředění ve Slovinsku výhrou 2:1 nad čtvrtým týmem maďarské ligy FC Paksi. I když Slovácko v zápase prohrávalo, tak trenér Martin Svědík byl spokojený nejen s výsledkem, ale i s prací hráčů na hřišti. Mrzí ho však neproměňování vyložených šancí.

„V generálce nás potkal kvalitní soupeř. Ukončili jsme tím soustředění a nějakou fázi přípravy. Z naší strany to byl festival zahozených šancí,“ říká na začátek trenér Slovácka, jehož svěřenci po prvním poločase sice prohrávali 0:1, ale výsledek neodpovídal předvedené hře.

„Měli jsme pomalejší začátek, kdy jsme soupeře pustili do tří standardek a zbytečně jsme inkasovali, ale od dvacáté minuty hrálo mužstvo velice dobře. Mužstvo si připravilo spoustu šancí a druhý poločas to hráči korunovali tím, že výsledek utkání otočili,“ pokračuje Svědík, který věří, že si mužstvo góly schovalo na důležitější zápasy.

„Klobouk dolů před mužstvem, protože i když se říká, že generálka je na vyladění, tak my to máme trochu jinak. Máme to posunuté, takže hráči ještě v nohách něco měli, ale i přesto se mi některé individuální výkony velice líbily. Jenom je škoda, že i když tam byla řada pěkných akcí, tak zůstaly nevyužity. Doufám, že si produktivitu šetříme na ty důležité zápasy,“ dodává Svědík.

Slovácko již v příštím týdnu odstartuje soutěžní zápasy, a to hned na dvou frontách. Ve čtvrtek se tým představí v Plovdivu, kde se v rámci předkola Evropské konferenční ligy utká s domácí Lokomotivou a v neděli se v rámci 1. ligového kola odehraje utkání v Liberci.

Fotogalerie