Ilko Pirgov, Christian Gomis, Artur Craciun, Oleksii Bykov, Nikolay Nikolaev (64. Milos Petrovic), Petar Vitanov, Parvizdzhon Umarbaev (90. Ayvan Angelov), Ruane Connor, Lucas Salinas (86. Emil Yanchev), Dimitar K. Iliev, Georgi Minchev

Sestava soupeře – Slovácko

Filip Nguyen, Petr Reinberk, Stanislav Hofmann, Michal Kadlec, Jan Kalabiška, Lukáš Sadílek, Vlastimil Daníček, Marek Havlík, Jan Navrátil (78. Milan Petržela), Rigino Cicilia, Daniel Holzer (55. Václav Jurečka)

i8tu5w7c7q2tqwq

Hořkou premiéru zažilo Slovácko v Evropské konferenční lize, když prohrálo jedinou brankou, kterou vstřelili domácí v samotném závěru základní hrací doby. Největší šance Slovácka měli Holzer a Sadílek, ale tváří v tvář gólmanovi Pirgovovi neuspěli.

V desáté minutě se do vápna dral Jan Navrátil, ale míč před ním do bezpečí vyboxoval gólman Pirgov, který u toho naložil i záložníkovi Slovácka.

O tři minuty později se na levé straně za vápnem objevil osamocený útočník Plovdivu, ale se šancí nenaložil vůbec dobře a balón přeletěl bránu i tribunu.

V 16. minutě po dlouhém autu Cicilia prodloužil balón, který se ve skrumáži snažil trefit Kalabiška a Daníček, ale obrana Plovdivu je k dorážce nepustila.

Ve 28. minutě ztratili hráči Plovdivu míč na půlce, čehož využila záloha Slovácka, míč doputoval až k Ciciliovi, který svou přízemní střelou z pravé strany brankáře Pirgova nezaskočil.

1. minuta přinesla velkou šanci Slovácka, když míč do uličky před gólmana dostal Daniel Holzer, který už byl ale příliš blízko Pirgova a nezvládl jej přelobovat.

Ve 40. minutě se pokusil prudce z levé strany vystřelit Kalabiška, střela byla razantní, ale minula branku.

První šanci druhého poločasu přinesla 52. minuta, kdy se ke střele uvnitř vápna dostal bulharský útočník Minčev, Filipa Nguyena však nepřekvapil.

V šedesáté minutě se po nadýchaném centru od Kalabišky dostal k hlavičce Navrátil, jeho pokus ale neměl dostatečnou razanci.

O pět minut později se z brejku snažil zakončit Ruane, ale Nguyen se proti jeho střele zaskvěl.

V 77. minutě došlo ke speciálnímu střídání, zraněného hlavního sudího Abeda musel nahradit čtvrtý rozhodčí.

Minutu před koncem základní hrací doby se ke střele zpoza vápna dostal Vitanov a prostřelil vše včetně Filipa Nguyena – 1:0 pro bulharský Plovdiv.

V 92. minutě se po centru Reinberka a přiklepnutí Cicilii objevil míč před osamoceným Sadílkem, ten však zůstal zaskočen a vstříc gólmanovi balón nezpracoval.

Slovácko tak odjíždí z Plovdivu s prohrou 0:1 a možnost napravit si reputaci bude mít ve čtvrtek 29. 7. na domácí půdě.