Zajímavosti ze zápasů Slovácka s Karvinou. Věděli jste, že...

karvina-zajimavosti2

Věděli jste, že ve třech duelech sezóny 2018/2019 vedlo mužstva pět trenérů. V záři 2018 seděli na lavičkách karvinský Nádvorník a slovácký Kordula. V únoru 2019 šéfovali Svědík s Hrnčárem. Je jistě zajímavé, že trenéři Svědík a Hrnčár dosedli na lavičky svých klubů ve stejný den a to 24. listopadu 2018, kdy se hrálo 16.kolo. V nádstavbové části, v květnu 2019, zachraňoval domácí Slovácko opět Svědík, ale na lavičce hostů již seděl Straka, který vystřídal Hrnčára po prohře s Bohemians 0:3 ve 24. kole. Stejná dvojice Svědík i Straka se potkala i na podzim 2019, kdy Slovácko opět vyhrálo 2:0, tentokrát v Karviné. V současné době je na slovácké lavičce stále trenér Svědík, kdežto soupeř z Karviné provedl po domácí prohře s Teplicemi změnu. Tomáše Hejduška vystřídal jeho asistent Lubomír Luhový.

  • Slovácko sehrálo s Karvinou jen třináct prvoligových duelů. Do pátého zápasu padly ve čtyřech duelech jen tři branky. V posledních osmi zápasech bylo vstřeleno 23 gólů. 
  • Na žluté karty vede Karviná 31:20, nejvíce žlutých karet viděl Daníček ze Slovácka, a to čtyři karty. V karvinském dresu je největším hříšníkem Janečka se dvěma žlutými. Jan Kalabiška viděl dvě žluté, po jedné v Karviné a jednu v bílém dresu Slovácka. Vyloučený byl jen Divíšek ze Slovácka. Stalo se v zápase 20. října 2019 v Karviné, když v 70. minutě uviděl druhou žlutou kartu. V tomto duelu nastoupili proti sobě bratři Jakub Šašinka za Karvinou a Ondřej Šašinka za Slovácko. Oba dva obdrželi žlutou kartu. Další statistiky jsou již ve prospěch Slovácka. Na přesné střely vede 70:41 a na střely mimo branku 68:49. I v rozehrávání rohových kopů je aktivnější Slovácko, a to v poměru 70:53.
  • Slovácko drželo neprůstřelnost v délce 569 minut. To Karviná v obdobné statistice zaznamenala sérii o délce 332 minut. 
  • Karviná vstřelila celkem šest branek, jednu v prvním poločase a pět ve druhé polovině utkání. To Slovácko bylo v první půli úspěšné desetkrát a také po přestávce skórovalo desetkrát.
  • Předchozích třináct duelů pokaždé rozhodoval jiný rozhodčí. Byli to arbitři: Berka, Cieslar, Franěk, Hrubeš, Klíma, Královec, Lerch, Orel, Proske, Pechanec, Příhoda, Rejžek a Szikszay. Také čtrnáctý duel bude řídit jiný sudí. Rozhodovat bude Dalibor Černý. 
  • Ve vzájemných duelech bylo nařízeno šest pokutových kopů. Pět bylo ve prospěch Slovácka. Všechny zahrával Vlastimil Daníček a pokaždé byl úspěšný. Naopak karvinský Michal Papadopulos branku minul a tak 16. ledna 2021 Slovácko neinkasovalo a zvítězilo 2:0.
  • Od února 2019 do května 2021 bylo sehráno šest zápasů. Všech šest zápasů skončilo vítězstvím Slovácka v poměru 2:0. Čtyři zápasy se odehrály v Uherském Hradišti, dva v Karviné. Až ten poslední v listopadu 2021 skončil remízou 2:2, ale Slovácko alespoň dodrželo normu dvou vstřelených branek. V posledním vzájemném zápase byla tato „norma“ překročena, protože Slovácko vstřelilo hned tři branky (3:1). Poslední branku zápasu vstřelil Vlasiy Sinyavskiy, který ještě v dresu Karviné korigoval na konečných 3:1 z pohledu Slovácka.